Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Donna Tartt

Mały przyjaciel

Tłumaczenie: Paweł Lipszyc

Alexandria w stanie Missisipi, Dzień Matki. Mały Robin Dufresnes zostaje powieszony na drzewie w ogródku rodziców. Dwanaście lat później zagadka jego śmierci pozostaje nierozwiązana. Harriet, która była niemowlęciem w chwili śmierci brata, postanawia znaleźć i ukarać mordercę i scalić rodzinę, która rozpadła się po tej tragedii.
Uzbrojona w wiedzę zaczerpniętą z książek przygodowych, Harriet w towarzystwie najlepszego przyjaciela szuka zemsty w śmiertelne niebezpiecznym półświatku amerykańskiego Południa.

"Mały przyjaciel", druga powieść w dorobku Donny Tartt, była nominowana między innymi do Orange Prize. To amerykańska powieść gotycka, a zarazem epicka opowieść o zemście, utracie niewinności i o sprawiedliwości, którą pragnie się wymierzyć samemu.

„Mały przyjaciel jest chyba skazany na zajęcie wyjątkowego miejsca w kanonie literackim… Wciąga czytelnika niczym baśń, ale nie pozwala pocieszać się faktem, że wszystko, co w nim opisano, zostało zmyślone”.
/New York Times Book Review/

„Czasem wywołuje śmiech, czasem łamie serce Mały przyjaciel –zaskakuje najbardziej, gdy się go najbardziej boisz”.
/USA Today/

„Harriet jest jedną z tych czarujących i złożonych postaci, jakie można znaleźć w literaturze… a styl Tartt jest cudowny, obrazowy i potoczysty”.
/Times/

„Atmosfera jak z marzeń sennych… psychologiczna wiarygodność… Wielka powieść, która zabiera cię w miejsca warte poznania”.
/New Yorker/

„Wspaniała historia… Tartt buduje swoje postaci z ogromną pewnością siebie”.
/Newsweek/

Oprawa twarda z obwolutą

Format: 155x220

Liczba stron: 608

Wydanie: trzecie

Data pierwszego wydania: 2016-02-15

ISBN: 978-83-240-7744-1

Tłumaczenie: Paweł Lipszyc

Przeczytaj także

Lektury na koniec zimy
Zima powoli się kończy, ale macie jeszcze trochę spokojnych wieczorów, by usadowić się wygodnie na kanapie i sięgnąć po nasze lutowe bestsellery. W tych propozycjach każdy znajdzie coś dla siebie.
>>> czytaj więcej
"Mały przyjaciel" Donny Tartt już w lutym!
Gdy w maju ub.r. w Polsce ukazał się „Szczygieł" Donny Tartt, było to jedno z najważniejszych wydarzeń literackich w Polsce w 2015 roku. We wrześniu wydaliśmy debiut Tartt „Tajemną historię" a już w połowie lutego jej serię autorską dopełni książka „Mały przyjaciel".
>>> czytaj więcej
Donna Tartt - tajemnicza i... bogata
Autorka zaledwie, albo aż, trzech powieści, które podbiły świat. Unika jak ognia dziennikarzy, szumnych przyjęć, rautów, wywiadów, występów w telewizji i pierwszych stron gazet. Jest nieuchwytna, nieprzystępna i tajemnicza. Jaka jest Donna Tartt?
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.