Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Maja Bursztyn idzie do drugiej klasy

Paula Danziger

Maja Bursztyn idzie do drugiej klasy

Tłumaczenie: Magdalena Zielińska

Oto Maja Bursztyn. Ma sześć lat i zdecydowany charakter. Jej świat - rodzina, szkoła, przyjaciele - stwarza mnóstwo problemów i Maja musi się z nimi uporać. W drugiej klasie czeka ją duża zmiana - będzie ją uczyć nowa nauczycielka.

Paula Danziger napisała ponad 30 książek, w tym debiutancki tom The Cat Ate My Gymsuit z 1974 oraz Remember Me to Harold Square, The Divorce Express i Can You Sue Your Parents for Malpractice? Jest autorką serii o Mai Bursztyn i Matthew Martinie, prowadziła sobotni program w BBC o literaturze dziecięcej, odwiedziła ponad 15 krajów. Jej powieści zostały opublikowane w 53 krajach, w 14 językach. Uwielbiała grać w pinball, zdobywać nowych przyjaciół, nosić fioletowe ciuchy i malować paznokcie. Często powtarzała, że gdyby nie udało jej się zostać pisarką - czekałaby ją kariera kabareciarza. Paula Danziger zmarła 8 lipca 2004.

Paula Danziger stworzyła proste książeczki o trudnych problemach przemawiające do dziecięcej wyobraźni i psychiki. Ze względu na doskonale dobraną formę mogą stać się lekturą dla najmłodszych, którzy dopiero co poznali litery. Seria jest przeznaczona dla dzieci w wieku 5-7 lat do czytania samodzielnego lub z rodzicami. W Stanach Zjednoczonych ukazało się sześć części.

Oprawa twarda

Format: 152 x 229 mm

Liczba stron: 48

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2007-06-08

ISBN: 978-83-240-0773-8

Ilustracje: Tony Ross

Tytuł oryginalny: Get ready for second grade, Amber Brown

Tłumaczenie: Magdalena Zielińska

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.