Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Maciej Grabski

Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy

Ksiądz Rafał stawia czoło nowym wyzwaniom Kontynuacja przygód księdza Rafała Nowiny, nieszablonowego proboszcza wplątanego w walkę o sukcesję po zmarłym biskupie Jakubie. Staje się on powiernikiem sporej sumy pieniędzy, którą biskup zostawił gródeckiej parafii. Rafał nie byłby jednak sobą, gdyby nie wymyślił oryginalnego sposobu przechowywania tych pieniędzy i zarządzania nimi. Budzi to w Gródku - i nie tylko - sporą sensację.We wsi buzują emocje związane zarówno z wybuchem „Solidarności”, jak i z życiem osobistym mieszkańców. Ujawniają się skrywane związki i sekrety, na scenę wkracza tajemnicza matka Marianowej, lokalna uzdrowicielka. W obliczu nadchodzących niespokojnych czasów siostra Rafała, lekarka Maja, usiłuje uchronić przed służbą wojskową młodzieńców z wioski, co owocuje dramatycznym zwrotem akcji. Proboszcz nadal dokonuje niezwykłych rzeczy wśród swoich parafian, wpływając na przemianę ich poglądów i podejścia do życia, nie potrafi sobie jednak ułożyć relacji z własną rodziną. A wszystko to dzieje się
w obliczu nadchodzącego stanu wojennego.
Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy, to kontynuacja książki Ksiądz Rafał wydanej nakładem wydawnictwa Znak w kwietniu 2010 r.

Oprawa miękka

Format: A5(144x205)

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-02-21

ISBN: 978-83-240-1505-4

Opracowanie graficzne: Paweł Panczakiewicz / PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN

Recenzje

Mała wioska, niezwykły proboszcz i szczypta sensacji
44 27
„Książka dla fanów Ojca Mateusza!" - głosi okładka. Do telewizora jakoś zawsze mi daleko, więc fanką Ojca Mateusza nie jestem. Ale stało się - książkę wygrałam (a co za radość wtedy była!), trzeba przeczytać. Miałam duże oczekiwania związane z tą powieścią, ale i duże obawy. Spodziewałam się opisanego dobrego, miłego, pobożnego, wręcz doskonałego księdza, jego miłych i sympatycznych kolegów, ogólnie cukierkowego, duchownego świata. Toteż podeszłam do tej książki z pewnym dystansem, jak to zwykle do przesłodzonych historii. I co? Lektura już kilkunastu pierwszych stron zupełnie rozwiała moje obawy i wątpliwości, a ja kompletnie się zatraciłam! Co za pióro! Co za opowieść! Co za świat!
>>> czytaj więcej
Bohaterowie, do których chce się wracać
69 26
Kim jest tytułowy ksiądz Rafał? Czy jest jak jego słynny kolega z Sandomierza, czy może bardziej jak doktor House w sutannie? Te pytania były moimi pierwszymi, kiedy przyszło mi zacząć lekturę książki pt."Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy" autorstwa Macieja Grabskiego. Ku mojemu zdziwieniu, tytułowy bohater nie przypominał mi ani jednej ani drugiej ikony kultury masowej. Okazał się bowiem indywidualnością, a nie czyimś sobowtórem z innym nazwiskiem.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.