Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Chris Hadfield

Kosmiczny poradnik życia na Ziemi

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska

Inspirująca historia dla wielbicieli „Marsjanina”

Chris Hadfield już jako mały chłopiec marzył o podróżach kosmicznych. W kosmosie spędził prawie 4000 godzin. Podczas swoich licznych misji musiał między innymi włamać się do stacji kosmicznej z pomocą żołnierskiego noża; wyrzucić żywego węża z kabiny samolotu, który właśnie pilotował; został też na pewien czas oślepiony podczas „spaceru” na orbicie i do promu kosmicznego wracał po omacku. Do najniebezpieczniejszych zdarzeń potrafi podejść z rozbrajającym dystansem.

12 MILIONÓW – tyle wejść na YT w ciągu zaledwie trzech dni zanotował klip, w którym Hadfield śpiewa piosenkę "Space oddity" Davida Bowie unosząc się w stanie nieważkości.
30 MILIONÓW – tyle osób obejrzało go do dzisiaj.
1 MILION – tylu użytkowników śledzi Hadfielda na Twitterze.

Ekstremalnie ryzykowna praca kosmonautów na zawsze zmienia każdego, kto choć raz znalazł się w kosmosie. Dlatego opowieść Hadfielda pozwoli każdemu spojrzeć na nasze życie na Ziemi z zaskakującej perspektywy.

Niezwykła, pełna humoru i adrenaliny historia, która jest dowodem, że nawet te „kosmicznie” odjechane marzenia mogą się spełnić.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 336

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-05-30

ISBN: 978-83-240-2571-8

Tytuł oryginalny: An Astronaut's Guide to Life on Earth: What Going to Space Taught Me About Ingenuity, Determination, and Being Prepared for Anything

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska

Przeczytaj także

Myśl jak astronauta
Czy doświadczenia astronauty mogą nam się w czymś przydać na Ziemi? Co może nam przynieść biografia człowieka, którego głównym celem życia było polecieć w kosmos? Otóż, z kosmicznej perspektywy okazuje się, że istnieją wartości istotne tak samo tu, jak i 400 km nad Ziemią.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.