Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Każdy ma swego anioła

Anselm Grün

Każdy ma swego anioła

Tłumaczenie: Katarzyna Zimmerer

Autor w przepięknych historiach ukazuje postacie dwudziestu czterech aniołów, występujących w Biblii. Te historie dowodzą, że anioły ingerują w sytuacje pozornie beznadziejne, chronią i bronią ludzi, ukazują drogę, którą powinni kroczyć w życiu. Każdy z nas ma swego anioła, który towarzyszy nam od narodzin do śmierci, a także po niej. Wyobrażenie aniołów ma także aspekt terapeutyczny - pomaga poradzić sobie z lękiem, przeciwnościami życiowymi i ranami, których doznaliśmy. Historie Sary i Hagar, Eliasza, Maryi czy Samsona ilustrują zarówno psychologiczne, jak i teologiczne znaczenie wysłanników nieba. Ojciec  Anselm Grün kieruje swoją książkę do tych, którzy pracują nad swoją przeszłością przy pomocy terapii lub przewodnika duchowego, aby pomóc im odnaleźć anielskie ślady w ich życiu. Również rodzicom zatroskanym o wychowanie i prawidłowy rozwój ich dzieci wyobrażenie anioła czuwającego nad dzieckiem  może przynieść ulgę.

Oprawa twarda

Format: 124x195

Liczba stron: 156

Data pierwszego wydania: 2002-01-28

ISBN: 978-83-240-1044-8

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Tytuł oryginalny: Jeder Mensch hat einen Engel

Tłumaczenie: Katarzyna Zimmerer

Recenzje

Pod opiekuńczymi skrzydłami
52 21
Zagubiliśmy dziecięcą ufność w opiekę skrzydlatych stworzeń, traktując je jako towarzyszy do co najwyżej 5. roku życia. Tymczasem Anioł jest z nami aż do śmierci. Z każdym z nas. Anselm Grün przypomina nam o tym na kartach swojej książki, której treść niesie nas niczym anielskie skrzydła przez biblijne opowieści.
>>> czytaj więcej
Anioły czuwają nad światem
51 27
Półki księgarskie są pełne książek o aniołach. Są to tak poczytne w dzisiejszych czasach opracowania ezoteryczne. Książka „ Każdy ma swego anioła" z ezoteryką nie ma nic wspólnego. To nie powinno dziwić, wszak została napisana przez ojca benedyktyna, duszpasterza, ale jednocześnie psychoterapeutę.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.