Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Sarah Jio

Kameliowy ogród

Tłumaczenie: Marcin Sieduszewski

Mroczna tajemnica ogrodu

W 1940 roku młodziutka Flora wyrusza do Anglii w poszukiwaniu rzadkiej odmiany kamelii. Dziewczyna chce wykraść drogocenny okaz, aby wspomóc głodującą rodzinę. Zatrudnia się w posiadłości brytyjskich arystokratów, gdzie niespodziewanie znajduje miłość. Wkrótce jednak znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Ponad pół wieku później projektantka ogrodów Addison rusza śladami Flory. Kolejne tropy prowadzą ją do odkrycia mrocznej tajemnicy ogrodu.

Losy obu kobiet splatają się w zagadkowy sposób.

Czy Addison uda się rozwiązać zagadkę tajemniczego kwiatu?

Wydanie kieszonkowe

Format: 118x168

Liczba stron: 352

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-09-23

ISBN: 978-83-240-2451-3

Tytuł oryginalny: The Last Camellia

Tłumaczenie: Marcin Sieduszewski

Recenzje

Historia kwiatkiem przeplatana
19 16
A właściwie dwie historie, dwóch kobiet z łączącym je kwiatem kamelii i całą serią zagadkowych zdarzeń. Obie próbują odkryć tajemnicę, do której doprowadzić może historia rezydencji i rodziny Livingstonów.
>>> czytaj więcej
Pełna emocji i wzruszeń
27 26
Przed oczami mam ogród. Kwiaty mienią się wszystkimi barwami tęczy. Kolory mieszają się z zapachami tworząc niezwykłą symfonię. Raj dla zmysłów. Kamelie są wyjątkowo delikatne, wrażliwe i kapryśne. Czasem, mimo właściwej, pielęgnacji po prostu nie chcą zakwitnąć, ale kiedy już okryją się pąkami, widok ich niesamowitych kwiatów zapiera dech w piersiach i jest nagrodą dla ogrodnika, który wykazał się cierpliwością w ich pielęgnacji. W takim miejscu można odpocząć, oderwać się od codzienności, uciec przed problemami. Taki właśnie świat stworzyła Sarah Jio w „Kameliowym ogrodzie".
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.