Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

John Marsden

Jutro 4. Przyjaciele mroku

Tłumaczenie: Anna Gralak

Także w Polsce seria "Jutro" stała się bestsellerem

Jutro to fenomen. Powieści o grupie nastolatków, którzy walczą z tajemniczym wrogiem atakującym Australię otrzymały kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. W USA znalazły się na liście najlepszych książek dla młodzieży, a w Szwecji na pierwszym miejscu na liście książek polecanych przez nastolatków.

”Na myśl o powrocie robi mi się niedobrze. Mam ochotę krzyknąć: „Posłuchajcie mnie, do diabła! Mam gdzieś wasze wielkie plany!”. Chcę, żeby ktoś, ktokolwiek, przyznał, że to, czego ode mnie oczekują, jest wielkie, olbrzymie, gigantyczne.
I nie chodzi wcale o to, że tu jest nam tak wspaniale. Nie jest. Mam wrażenie, że wszyscy przestaliśmy być sobą. Homer chce nami rządzić bardziej niż kiedykolwiek. Fi i Kevin wszystkiego się boją, a Lee... nie poznaję go. No i zrobiłam coś, czego dawna Ellie nigdy by sobie nie wybaczyła.
Jedyne, co pomaga mi przetrwać, to nadzieja, że tam, na miejscu, znów staniemy się sobą.” 

 
 

Oprawa miękka

Format: A5

Liczba stron: 272

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-11-14

ISBN: 978-83-240-1658-7

Opracowanie graficzne: Magda Kuc

Tytuł oryginalny: Tomorrow 4. Darkness Be My Friend

Tłumaczenie: Anna Gralak

Materiały o książce

.Agnieszka Wolny-Hamkało, „Gazeta Wyborcza”

"Jutro" zadaje kłam przesądom, jakoby bestseller miał być opartą na schematach banalną historią. [...] To trochę thriller, trochę sensacja - czyta się doskonale bez względu na wiek. Nic dziwnego, że powieść Jutro stała się bestsellerem.

Recenzje

Jutro 4: koszmar powraca...
63 48
Fani Johna Marsdena poznali dalsze losy przyjaciół, którzy zupełnie niespodziewanie zostali rzuceni w wir wojny. Uratowani przez Nowozelandczyków przez chwilę czuli się bezpiecznie, ale prawda jest taka, że z niektórych koszmarów nie da się uciec...
>>> czytaj więcej
Walcząc o przetrwanie
104 49
Jakby ją opisać jednym zdaniem.... kolejna świetna powieść pana Marsdena. W większości obecnie tworzonych powieści znajduje się to samo: utarta, schematyczna historia, zazwyczaj zakończona happy endem. Do tego przewidywalna, a bohaterowie sprawiają wrażenie niezniszczalnych, gdyż właściwie z każdej opresji wychodzą cało. Tutaj tak nie jest. Bo tu nic nie jest nierealne i przesłodzone. Świat jest brutalny, nieprzewidywalny i zaskakujący - wszystko może pójść nie tak, każdy może zginąć i ponieść porażkę.
>>> czytaj więcej
Co może przynieść jutro?
87 52
Seria "Jutro" stała się popularna zanim trafiła na półki polskich księgarni. Dobre recenzje sprawiły, że po powieści Johna Marsdena sięgnęło tysiące nastolatków i dorosłych z całej Polski. "Jutro" to cykl siedmiu książek, opowiadających o grupie nastolatków: Ellie, Homerze, Fi, Lee, Robyn, Corrie, Kevinie i Chrisie, którym udało się uniknąć inwazji. Nie zostali aresztowani przez obce wojsko, dlatego mogli walczyć o swój kraj, o swoje miasteczko, o Wirrawee.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.