Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Leanne Cooper

Jedz inaczej - dlaczego jemy to, co jemy?

Tłumaczenie: Aleksandra Kamińska

Leanne Cooper wykorzystuje swoją wiedzę z zakresu dietetyki i psychologii, by wyjaśnić wiele zjawisk, które powodują, że jemy to, co jemy.

Czy wiecie, że siadając do posiłku w większym gronie zjadamy więcej, a kiedy częstujemy się potrawami w określonej kolejności, jemy mniej?
Czy wiecie, że nagradzanie dziecka za zjedzenie określonego warzywa może sprawić, że nie będzie lubiło jego smaku w przyszłości?
Czy wiecie, że lubić coś to nie to samo, co mieć na coś ochotę – i odwrotnie?

Jedz inaczej to praktyczny poradnik z prostymi ćwiczeniami, które sprawią, że nauczycie się jeść zdrowiej, lepiej i mniej i nie będziecie musieli już sięgać po kolejne diety. Dzięki tej książce poznacie też wiele sztuczek stosowanych przez marketingowców i restauratorów i nauczycie się omijać pułapki, w które wpada większość z nas.

Oprawa miękka

Format: 160x200mm

Liczba stron: 240

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-01-11

ISBN: 978-83-240-2750-7

Tłumaczenie: Aleksandra Kamińska

Przeczytaj także

Żeby w styczniu się nie nudzić!
Styczniowe wieczory są długie i ponure. Idealnie się nadają, aby poświęcić je na dobrą lekturę. A tej zimy jest co czytać!
>>> czytaj więcej
Przejmij kontrolę nad tym, co jesz! Bez diety!
Zdajesz sobie sprawę, że nagradzanie dziecka za zjedzenie określonego warzywa może sprawić, że nie będzie lubiło jego smaku w przyszłości?
>>> czytaj więcej

Recenzje

jedna z najlepszych książek na temat filozofii jedzenia
0 0
Miał to być typowy poradnik i tu miła niespodzianka, poradnik tak, ale całkowicie inny ...
Pewnego dnia postanowiłem przeczytać książkę na temat filozofii jedzenia. Zapowiadała się tak jak inne poradniki oderwane od polskiej rzeczywistości. Na naszym rynku jest wiele takich książek.
>>> czytaj więcej
Świadome odżywianie
0 0
Jest to książka dla ludzi, którzy mają zacięcie psychologiczne, którzy chcą zdrowo żyć, a jednocześnie być w zgodzie ze swą osobowością. Na pewno trzeba być zdyscyplinowanym i mieć sporo samozaparcia, by wdrażać w życie wskazówki podane przez autorkę. Potrzebna jest też świadomość, że nasze myślenie i rozumowanie ma wpływ na tycie i chudnięcie. Emocje, osobowość i motywacja także mają niesamowity wpływ na nasz tryb życia i odżywianie.
>>> czytaj więcej
O tym, jak jeść mądrzej i lepiej
0 0
Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre rzeczy nam smakują, a innych po prostu nie lubimy spożywać, choć dla drugiej osoby produkty te stanowią "niebo w gębie":)? Albo czy przyszło wam do głowy pytanie o to, dlaczego inni jedzą tyle samo, a nawet więcej niż ja, a przy tym mogą chwalić się niezmiennie smukłą sylwetką?
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.