Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mark Seal

Dziwny przypadek Rockefellera. Zdumiewająca kariera i spektakularny upadek seryjnego oszusta

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

Poznaj kulisy najdłuższego oszustwa w dziejach

Przez trzydzieści lat udawał kuzyna angielskiej królowej i spadkobiercę rodu Rockefellerów. Przez piętnaście lat jego żona nie wiedziała, kim jest najbliższy jej człowiek.  Jako Clark Rockefeller podbił Manhatan. Jego własna żona przez piętnaście lat wierzyła, że jej mąż jest tym za kogo się podaje. W rzeczywistości był oszustem, którego historia jest lepsza niż dzieje pana Ripleya i Nikodema Dyzmy.

„Clark Rockefeller” jest autorem jednego z najdłuższych oszustw w dziejach. Pojawiał się znikąd. Znakomitymi manierami i ogładą godną lorda zdobywał zaufanie najbardziej szanowanych obywateli. Wkrótce sam stawał się jednym z nich. Choć arystokratycznego sposobu bycia nauczył się z telewizyjnego serialu, jego metody działały zarówno w małym kalifornijskim miasteczku, jak i na salonach Nowego Jorku. Choć knucia intrygi uczył się ze starych filmów noir, przez trzydzieści lat udawało mu się oszukać niemal każdego.

Znakomity reporter Mark Seal przeprowadził dziennikarskie śledztwo, które odtwarza karierę najsłynniejszego seryjnego oszusta. Ta książka pokazuje, że prawda zostawia w tyle najlepszych hollywoodzkich scenarzystów.
W 2013 „Clark Rockefeller” znów może znaleźć się na wolności. Poznaj go, zanim zapuka do twoich drzwi.         

Format: 144x205

Liczba stron: 352

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-06-11

ISBN: 978-83-240-1707-2

Opracowanie graficzne: Magda Kuc

Tytuł oryginalny: The man in the Rockefeller Suite. The astonishing rice and spectacular fall of a serial impostor

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

Materiały o książce

„Library Journal”

„Ten utalentowany pan Rockefeller jest jak żywcem wyjęty z filmu Hitchcocka”

Recenzje

Być Rockefellerem...
71 49
28 lipca 2008 roku w Bostonie dochodzi do porwania dziecka, siedmioletniej Reight Boss. Porywaczem jest ojciec dziewczynki, Clark Rockefeller. Porwaniem zajęła się bostońska policja, jednak szybko się okazało, że sprawa nie należy do typowych - przede wszystkim dlatego, że nikt nie wie, kim tak naprawdę jest mężczyzna używający jednego z najbardziej znanych nazwisk na świecie. I faktycznie - bardzo szybko okazuje się, że Clark nie ma numeru ubezpieczenia społecznego, konta bankowego ani prawa jazdy, nie ma go w żadnej bazie danych, nie można odnaleźć jego aktu urodzenia ani żadnych innych dokumentów, a co najważniejsze - rodzina Rockefellerów zdecydowanie oświadcza, że nigdy o kimś takim nie słyszała.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.