Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

John Maxwell Coetzee

Dziwniejsze brzegi. Eseje literackie 1986–1999

Tłumaczenie: Anna Skucińska

Pierwszy w Polsce zbiór esejów noblisty

.J.M. Coetzee, jeden z najważniejszych współczesnych prozaików, noblista i dwukrotny zdobywca Nagrody Bookera, jest także wykładowcą na University of Cape Town i twórcą esejów. W dwudziestu sześciu zebranych w tym tomie tekstach przybliża sylwetki i dzieła ważnych postaci literatury światowej. Krytycznie analizuje twórczość takich pisarzy, jak: Doris Lessing, Salman Rushdie, Josif Brodski, Amos Oz, Nadine Gordimer, Nadżib Mahfuz, Robert Musil czy Iwan Turgieniew. W swoich precyzyjnych, wyważonych szkicach Coetzee podnosi zagadnienia wpływu biografii i kontekstu historycznego na twórczość, porusza problemy kolonializmu i rozważa kwestie przekładu współczesnych klasyków, jak Kafka i Borges.

Dziwniejsze brzegi to pierwszy wydany w Polsce zbiór esejów Coetzee'ego. Pomieszczone w nim teksty stanowią lekturę obowiązkową dla literaturoznawców i filologów, a także wszystkich wielbicieli dobrej współczesnej literatury.

Oprawa twarda

Format: 136 x 205 mm

Liczba stron: 360

Data pierwszego wydania: 2008-02-08

ISBN: 978-83-240-0929-9

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tłumaczenie: Anna Skucińska

Materiały o książce

James Shapiro, „The New York Times Books Review”

„Zbiór Dziwniejsze brzegi rzuca światło na intelektualną podróż przez świat najbardziej wpływowych i znaczących pisarzy dnia dzisiejszego”.

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.