Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jean-Christophe Brisard, Claude Quetel

Dzieci dyktatorów

Tłumaczenie: Dorota Vinet

Jak wyglądało prywatne życie dzieci dyktatorów?

Jak wyglądało prywatne życie dzieci dyktatorów?

Alina Castro musiała do swojego ojca mówić: Comandante, a jej brat Fidelito był trzykrotnie porywany przez własnych rodziców!

Syn Mao Zedonga dostał od taty płaszcz jako prezent ślubny, a córka Stalina Swietłana była tak „zachwycona” swoją ojczyzną, że 13 lat po śmierci ojca uciekła na Zachód.

Kim Dzong Un godnie zastąpił swego protoplastę, stając się najkrwawszym dyktatorem XXI wieku.


Przeróżne osoby, miejsca, charaktery i losy. Mianownik ten sam – ojciec despota.
Niektóre dzieci zmuszono, by poświęciły swoją niewinność. Reżim widział w nich kontynuatorów rządzącej dynastii. Inne, dla odmiany, traktowano nie lepiej niż resztę społeczeństwa.
Musiały stać w blasku fleszy w służbie propagandy lub ukrywać się przed wzrokiem nieprzystępnego ojca, który się ich wyrzekł i skazał na wygnanie.
Część z nich przyznaje się do dziedzictwa swoich ojców. Dla innych ten ciężar jest nie do udźwignięcia. Te ostatnie będą ze wszystkich sił starały się przeciąć więzy łączące je z ludźmi, z którymi przyszło im dzielić życie.
Prawda o Dzieciach dyktatorów leży gdzieś między prywatną opowieścią o losach pojedynczych ludzi a wielką panoramą dziejów. Pora ją odkryć. I zrozumieć.

Oprawa twarda

Format: 158x225

Liczba stron: 352

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-10-05

ISBN: 978-83-240-3420-8

Tytuł oryginalny: Enfants de dictateurs

Tłumaczenie: Dorota Vinet

Przeczytaj także

Jak kochać ojca zbrodniarza?
Różne nianie, kolor skóry i ściany pokoju dziecięcego. Mianownik ten sam - ojciec despota. Czy można mieć normalne dzieciństwo w rodzinie, w której ojciec może posłać matkę na śmierć?
>>> czytaj więcej
Co przeczytać w październiku? Szczęśliwa trzynastka!
Proponujemy trzynaście książek, po które warto sięgnąć w chłodne jesienne wieczory. Coś dla siebie znajdą amatorzy biografii, powieści i książek historycznych. Znajdzie się także coś dla dzieci.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Ciekawostki historyczne

Trudno przelicytować tatę, który wymordował setki tysięcy ludzi. Oni jednak bardzo się starali. Gwałty, barbarzyńskie tortury, bestialskie mordy. Przedstawiamy psychopatów, który zbrodnię mieli we krwi. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

We współczesnym świecie coraz mniej jest monarchii. Ale liczba dynastii panujących wcale nie spada. By założyć własną, wystarczy… zostać krwawym dyktatorem. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Masz 30 lat, poukładane życie i nagle słyszysz: „Jesteś synem Adolfa Hitlera”. Komu jak komu, ale rodzonej matce wypada w takich sprawach wierzyć. Tym bardziej, gdy mówi o tym niemal na łożu śmierci. Jean-Marie Loret przeżył taką właśnie historię. Bardzo trudną dla francuskiego patrioty. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Potomkowie potworów
4 5
Literatury faktu z reguły nie czytam, bo nieszczególnie lubię historie przedstawione w głównej mierze za pomocą faktów, bez szczególnej fabuły, jak to się jest w powieściach. Jednak "Dzieci dyktatorów" wzbudziły moje zainteresowanie, zwłaszcza, że książka ta jest wydana w serii Wydawnictwa Znak - "Prawdziwe historie", która zbiera wiele pozytywnych opinii.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.