Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dwanaście stacji

Tomasz Różycki

Dwanaście stacji

Poemat Dwanaście stacji Tomasza Różyckiego, autora czterech tomików poetyckich, to szalona, pełna humoru i nostalgii oraz językowych fajerwerków podróż w przeszłość, a zarazem czuło-prześmiewcza afirmacja barwnych tradycji i codzienności Śląska, regionu, gdzie kultura lokalna miesza się z niemiecką i kresową. Bohaterowi zostaje powierzona misja, w związku z którą musi odwiedzić licznych członków rodziny. Jego wyprawa okazuje się podróżą nie tylko w przestrzeni, lecz także w czasie – powrotem do magicznych miejsc, przedmiotów, smaków i tajemnic dzieciństwa…

Oprawa miękka

Format: 144 × 204 mm

Liczba stron: 144

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2004-03-19

ISBN: 978-83-240-0424-6

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Przeczytaj także

Przekład "Dwunastu stacji" nagrodzony!
Nagroda Found in Translation Award za rok 2015 przyznana została Billowi Johnstonowi za przekład „Dwunastu stacji" (Twelve Stations) Tomasza Różyckiego, wydanych nakładem Zephyr Press.
>>> czytaj więcej
Nominacja dla Tomasza Różyckiego
Poemat "Dwanaście stacji" Tomasza Różyckiego w angielskim przekładzie Billa Johnstona został nominowany do nagrody PEN Award for Poetry in Translation.
>>> czytaj więcej
Tomasz Różycki w Szwecji
Autor m.in. powieści Bestiarium i poematu epickiego Dwanaście stacji był jednym z gości zaproszonych na 15. Międzynarodowy Festiwal Poetycki w Sztokholmie.
>>> czytaj więcej
Plebiscyt Radiowej Dwójki
Czarny ogród Szejnert, Podróże z Herodotem Kapuścińskiego i 16 innych książek Znaku w plebiscycie Programu II Polskiego Radia.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.