Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

ks. Józef Tischner

Drogi i bezdroża miłosierdzia

"Miłosierdzie Boga nie ma granic, nasze zaufanie do Boga też nie powinno mieć granic"

Refleksje ks. Józefa Tischnera o istocie Bożego Miłosierdzia pisane w trakcie ostatnich lat ciężkiej choroby. Pozwalają one zrozumieć przesłanie zawarte w "Dzienniczku" św. Faustyny.

Zebrane tu artykuły były niezwykle ważne dla sprawy Łagiewnik, były też ważne i przełomowe, w co nie wątpię, dla samego Autora. Pisał je w ostatnich latach ciężkiej choroby, podczas której zawierzał się Bożemu miłosierdziu, i był Miłosierdzia wiarygodnym świadkiem. Wierzymy, że publikowane eseje Księdza Profesora przyczynią się do głębszego rozumienia sprawy miłosierdzia.
(fragment wstępu kard. Kazimierza Nycza)

Wiara s. Faustyny (…) jest religią szczęśliwych, którzy dzięki współ-odczuwaniu z Chrystusem potrafią odkryć sens cierpienia i dojrzewać w cierpieniu.
(fragment książki)

Oprawa twarda

Format: 118x168 mm

Liczba stron: 128

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-03-16

ISBN: 978-83-240-3407-9

Przeczytaj także

16. Dni Tischnerowskie już za dwa miesiące
W dniach od 20 do 23 kwietnia odbędą się w Krakowie - już po raz szesnasty! - tradycyjne Dni Tischnerowskie. Wykład gościa głównego - Colloquia Tischneriana - zaplanowano w piątek 22 kwietnia. Dzień później wręczone zostaną Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera.
>>> czytaj więcej
Dni Tischnerowskie w Kielcach, Starym Sączu i Gdańsku
Zbliżająca się 85. rocznica urodzin ks. Józefa Tischnera sprawiła, że pojawiło się kilka nowych inicjatyw dedykowanych jego osobie i dziełu.
>>> czytaj więcej
"Zgrzeszyłem, proszę o miłosierdzie"
W czwartek 11 lutego krakowski Klub Inteligencji Katolickiej wraz ze Stacją7 zaprasza na pierwsze spotkanie wielkopostne.
>>> czytaj więcej
Tischner o miłosierdziu
Zapraszamy na spotkanie wokół nowego, poszerzonego wydania książki Drogi i bezdroża miłosierdzia z udziałem Wojciecha Bonowicza.
>>> czytaj więcej
Rekolekcje z ks. Tischnerem
W dniach 20-22 marca w Ludźmierzu pod hasłem „Wierzę w Boga" do przedwielkanocnej refleksji zachęcać będą wiernych bp Grzegorz Ryś oraz autor książek o Tischnerze, Wojciech Bonowicz.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.