Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mafi Tahereh

Dotyk Julii

Tłumaczenie: Małgorzata Kafel

Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija

„Nie możesz mnie dotknąć - szepczę.
Kłamię - oto, czego mu nie mówię.
Możesz mnie dotknąć - oto, czego nigdy nie powiem.
Proszę, dotknij mnie - oto, co chcę powiedzieć”.
Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija.
Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha.

Oprawa miękka

Format: 136 x 205 mm

Liczba stron: 336

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-07-09

ISBN: 978-83-7515-221-0

Tytuł oryginalny: Shatter Me

Tłumaczenie: Małgorzata Kafel

Materiały o książce

Lauren Kate, autorka „Upadłych”

„Uzależniająca, pełna napięcia i niezwykle zmysłowa. Chciałabym tak pisać. Po prostu nie możesz się oderwać od lektury”.

Dotyk Julii - zwiastun książki

Recenzje

"Nie jestem potworem"
10 9
Książka "Dotyk Julii" Tahereh Mafi, opowiada o losach siedemnastoletniej Julii. Świat jest teraz inny. Wyobrażacie sobie że po niebie nie latają ptaki, a zima miesza się z latem? Zwierzęta wymierają, rośliny usychają, a z powodu braku jedzenia ludzie umierają w zastraszającym tempie. A z każdym dniem, jest coraz gorzej.
>>> czytaj więcej
Dotyk będący darem czy utrapieniem?
11 11
Julia od dziecka czuła, że jest inna od swoich rówieśników. Od dziecięcych lat zmagała się ze swoim największym przekleństwem - jej dotyk zabijał. Julia pragnie miłości, bliskości jak nikt inny, ale czy może ją dostać? Czy moc drzemiąca w jej ciele kiedykolwiek pozwoli jej na prawdziwą miłość? Czy Adam okaże się kimś więcej?
>>> czytaj więcej
Niebanalna, zapadająca w pamięć
26 20
Wyobraź sobie, że żyjesz w odosobnieniu. Ludzie boją się ciebie, kiedy pojawiasz się na horyzoncie, odwracają wzrok. Rodzice dawno już się ciebie wyrzekli, w szkole wytykano cię palcami, uznawano za potwora. Od kilkunastu tygodni z twych ust nie padły żadne słowa, bo zwyczajnie nikt nie chciał cię wysłuchać. Przez 264 dni nie udało ci się nikogo dotknąć - każdy, kto kiedykolwiek o tobie słyszał, jest przerażony myślą, iż mógłby poznać twój dotyk. Bo jest on twoim darem, ale też przekleństwem.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.