Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Do Amsterdamu

Michał Olszewski

Do Amsterdamu

Co tak naprawdę dyktuje wybór między życiem w Warszawie i w Krótkim Mieście? Co oznacza „ucieczka do Amsterdamu” z wstrząsającego tytułowego opowiadania? Kto przywiózł heroinę na prowincję? Bohaterowie są nam bliscy, bo mówią naszym głosem o ważnych w życiu wyborach: miłości, karierze, wierności sobie.
Szukaliśmy dobrej, autentycznej prozy współczesnej. I oto jest.

Oprawa twarda

Format: 152 × 212 mm

Liczba stron: 168

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2003-10-23

ISBN: 83-240-0355-x

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

I nagroda w konkursie "Znak-Proza" 2003!

Recenzje

Wprawdzie się żyje, ale nie w prawdzie
65 36
Michał Olszewski był dziennikarzem „Gazety Wyborczej", a obecnie pracuje, jako kierownik działu reportażu „Tygodnika Powszechnego". Zadebiutował prozatorsko książką Do Amsterdamu, wydaną w 2003 roku. Przyznano jej pierwszą nagrodę w III edycji konkursu wydawnictwa „Znak" na prozę współczesną. Autor opisuje młodych ludzi, urodzonych u schyłku lat 70. Pokazuje ich problemy, nadzieje, frustracje, relacje z otoczeniem, zmaganie się z życiem i poszukiwanie dla siebie miejsca w nowej rzeczywistości. Myślę, że to książka, która zwłaszcza w dobie emigracji zarobkowej i wielości wyboru dróg wśród młodzieży, jest jak najbardziej aktualna.
>>> czytaj więcej
Smutny obraz
60 20
Książka Michała Olszewskiego "Do Amsterdamu " otrzymała I nagrodę w III edycji konkursu "Znak-Proza" .Ta nagroda jest według mnie w pełni zasłużona, bo obraz młodego pokolenia ukazany w dziewięciu opowiadaniach jest wielce oryginalny, ale i prawdziwy. Wszystkich bohaterów opowiadań łączy pochodzenie z prowincji, a konkretnie z Krótkiego Miasta - jak możemy się domyśleć z Ełku.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.