Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Malcolm Gladwell

Dawid i Goliat. Jak skazani na niepowodzenie mogą pokonać gigantów

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska

Dowiedz się, jak mały gracz może pokonać silniejszego konkurenta. Spraw, aby twój słaby punkt stał się zaletą.

DŁUGO WYCZEKIWANA KSIĄŻKA MALCOLMA GLADWELLA,
AUTORA PRZEŁOMOWYCH TYTUŁÓW O ZARZĄDZANIU I BIZNESIE

Jak skutecznie przekuć swoje słabe strony w atuty?
Co zrobić kiedy na drodze do sukcesu stoi silniejszy przeciwnik?
Jak pokonać rywala, obracając jego siłę przeciw niemu?


Znakomita, oczekiwana z niecierpliwością książka Malcolma Gladwella przekonująco odpowiada na powyższe pytania. Autor po raz kolejny w zaskakujący sposób przełamuje schematy myślowe i pozwala uwierzyć, że nie ma takich „gigantów”, z którymi nie można wygrać. Biblijny Dawid nie powinien przecież był zwyciężyć z Goliatem, a jednak mu się to udało…

Inspirujące historie ludzi, którzy musieli walczyć o swoje z pozornie niepokonanym przeciwnikiem, Gladwell analizuje z właściwą sobie błyskotliwością, podsuwając bezcenne wnioski i rady. Z wielką zręcznością łączy intrygujące historie spektakularnych zwycięstw z arcyciekawym poradnikiem na temat sztuki konfrontacji.


Szukasz pomysłu na prezent? Polecamy wyjątkowy kubek"


Zobacz jak je otrzymać

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 256

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-09-08

ISBN: 978-83-240-2555-8

Opracowanie graficzne: Antonina Jasińska

Tytuł oryginalny: David and Goliath: Underdogs, Misfits, and the Art of Battling Giants

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska

Recenzje

Wady twoimi zaletami - czyli jak „moc w słabości się doskonali"
9 9
W oparciu o biblijną opowieść o Dawidzie i Goliacie Malcolm Gladwell buduje teorię, na podstawie której stwierdza, że to właśnie w pozornej słabości tkwi klucz do zwycięstwa. A owo zwycięstwo to nie tylko walka z wojownikiem, ale radzenie sobie w obliczu wielu, trudnych sytuacji.
>>> czytaj więcej
Nie taki Goliat straszny
37 32
Okazuje się jednak, że nie taki Dawid słaby, jak go malują. Malcolm Gladwell w swojej książce pokazuje różne walki mikrusów i olbrzymów. Zapraszam na kawę i kilka chwil przy książce. „Dawid i Goliat. Jak skazani na niepowodzenie mogą pokonać gigantów". Czego można spodziewać się po osławionym autorze takich hitów, jak „Błysk" oraz „Poza Schematem"? Oczywiście kolejnego wnikliwego studium przypadku, wielowymiarowej analizy każdego bohatera i jego dokonań. Gladwell, także tym razem nie zawodzi. W mojej bibliotece kolejna doskonała pozycja - prezent od żony. Książka jeszcze ciepła - jak kawa w kubku promocyjnym. Pozycja ukazała się nakładem wydawnictwa Znak na początku września 2014 roku, jako kolejna z serii „Punkty przełomowe". Przeczytałem. Trzy części po trzy rozdziały. Każdy o kimś innym, ale cały czas przewija się temat nierównej walki. Czy oby na pewno? Krótko, kto jest kim i jak walczyli.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.