Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Helen Rappaport

Cztery siostry. Utracony świat ostatnich księżniczek z rodu Romanowów

Tłumaczenie: Anna Sak

Cztery córki Mikołaja II dorastały niczym cudowne ptaki w złotej klatce, odizolowane od świata w zaciszu carskich rezydencji. Były ikonami stylu, gorącym tematem plotek, najbogatszymi i najbardziej pożądanymi pannami z europejskich rodzin królewskich na progu XX wieku.

Za oficjalnym wizerunkiem uroczych małych księżniczek w białych sukniach skrywały się jednak cztery silne osobowości i wyraziste temperamenty.

Prywatny świat Wielkich Księżnych Olgi, Tatiany, Marii i Anastazji wychodzi poza krąg nastoletnich miłości, dworskich intryg, dziewczęcych marzeń i aspiracji. To także historia dojrzewania czterech inteligentnych kobiet na tle nieuchronnego schyłku wielkiego imperium i całej epoki. Rewolucyjna zawierucha i dramat całej rodziny Romanowów uczyniły z nich bohaterki drugiego planu. Prawie sto lat po tragicznej śmierci ta opowieść po raz pierwszy wybrzmiewa ich własnym głosem.

Oprawa twarda

Format: 155x235mm

Liczba stron: 512

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-10-19

ISBN: 978-83-240-2754-5

Tytuł oryginalny: The Romanov Sisters: The Lost Lives of the Daughters of Nicholas and Alexandra

Tłumaczenie: Anna Sak

Rok wydania: 2015

Przeczytaj także

Cała prawda o Romanowach
Życie i śmierć ostatnich członków dynastii Romanowów nadal jest osnuta tajemnicą i wciąż powraca w sporach między ekspertami medycyny sądowej, przywódcami religijnymi a rosyjską elitą polityczną.
>>> czytaj więcej
Co przeczytać w październiku? Szczęśliwa trzynastka!
Proponujemy trzynaście książek, po które warto sięgnąć w chłodne jesienne wieczory. Coś dla siebie znajdą amatorzy biografii, powieści i książek historycznych. Znajdzie się także coś dla dzieci.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Księżniczki zaklęte na wieki
1 0
Helen Rappaport, urodzona w roku 1947, jest brytyjską historyk, specjalizującą się w czasach wiktoriańskich i rewolucji w Rosji. Napisała już jedną książkę o Romanowach „Ekaterinburg: The Last Days of the Romanovs", wydaną w 2008 roku. O tej książce wspomina w „Czterech siostrach" - mianowicie, że opisała w niej zamordowanie carskiej rodziny, że odniosła się w niej do pogłosek o tym, jakoby któraś z córek przeżyła. Że ona w to nie wierzy. Że są badania DNA.
>>> czytaj więcej
Porywająca!!
11 9
Od ponad dekady interesuję się losami ostatnich Romanowów, zbieram książki, czytam, oglądam filmy. Premierę książki o Oldze, Tatianie, Marii i Anastazji przyjęłam z ogromną radością i ciekawością. Gdy tylko książka przyszła, wiedziałam, że wszystko pójdzie w odstawkę i tak faktycznie się stało. Od razu zabrałam się do czytania i na dwa dni praktycznie zniknęłam z życia.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.