Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Rosemary Sullivan

Córka Stalina

Tłumaczenie: Miłosz Wojtyna

Jesteś córką Stalina. Jesteś więc martwa za życia. Twoje życie dobiegło już końca. Nie żyjesz własnym życiem ani żadnym innym. Istniejesz tylko jako dodatek do pewnego nazwiska.
Swietłana Alliłujewa

Stalin kochał tylko ją. Ta miłość jednak nie mogła przynieść nikomu szczęścia. Choć Swietłana dorastała w złotej klatce kremlowskich pałaców i traktowano ją jak księżniczkę, jej losy naznaczone były tragedią. Osaczona przez ojca i totalitarny system, musiała podporządkować swoje życie regułom okrutnego reżimu. Jej matka popełniła samobójstwo, ukochany trafił do gułagu, członkowie rodziny i przyjaciele znikali w tajemniczych okolicznościach. Chociaż pragnęła tylko miłości i akceptacji, po kolei traciła tych, których kochała. Uporczywie szukając własnego miejsca w świecie, postanowiła poświęcić wszystko, by uwolnić się od widma Stalina.
Rosemary Sullivan przedstawia pasjonujący portret Swietłany Alliłujewej: kobiety, która by walczyć o swoje szczęście, przeciwstawiła się najpotężniejszemu człowiekowi świata – własnemu ojcu.

Oprawa twarda

Format: 135x210

Liczba stron: 640

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-02-27

ISBN: 978-83-240-4183-1

Tłumaczenie: Miłosz Wojtyna

Przeczytaj także

Dramatyczne życie "kremlowskiej księżniczki"
Była nazywana kremlowską księżniczką. W dzieciństwie i młodości opływała w luksusy, o jakich nie mogli nawet marzyć inni obywatele komunistycznego imperium. Jednak cena, którą za to zapłaciła, była bardzo wysoka. Musiała poświęcić wszystko, by uwolnić się od widma własnego ojca.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Jak to jest być córką Stalina?
0 1
„Córka Stalina" to książka, której recenzowanie to prawdziwa przyjemność. To perełka dla wszystkich miłośników biografii, tajemnic burzliwej Rosji. To napisana z ogromnym rozmachem, niezwykle obszerna, bardzo dokładna, a jednocześnie bardzo przystępna opowieść o życiu „księżniczki Kremla".
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.