Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Chuda

Judith Fathallah

Chuda

Tłumaczenie: Magdalena Zielińska

Wstrząsająca powieść o anoreksji napisana przez nastolatkę. Siłę tej książki stanowi dramatyczne świadectwo autorki, która zachorowała na anoreksję w wieku 13 lat. Jej zmagania z chorobą trwały trzy lata, dziewczyna znalazła się na oddziale psychiatrycznym, przeszła swoje piekło. Przeszła je nie na darmo, udało jej się pokonać chorobę. Dziś, w pełni wyleczona, studiuje literaturę w Cambridge i pracuje nad drugą powieścią. Chuda to lektura, którą można również polecić rodzicom nastolatków - świetnie napisana, mocna i jednocześnie optymistyczna. Z anoreksji można wyjść.

Judith Fathallah ma 19 lat i pochodzi z Cardiff. Jest w połowie Walijką, w połowie Irakijką i całe życie spędziła w Walii. Gdy miała 8 lat, zginął tragicznie jej ojciec, który był irakijskim inżynierem. Dla Judith był to ogromny cios. Gdy miała 13 lat, była dosyć pulchna i w wakacje postanowiła definitywnie się odchudzić. Kilka miesięcy później zdiagnozowano u niej anorexię nervosę i została skierowana na dziecięcy oddział psychiatryczny.

Oprawa miękka

Format: 125 x 205 mm

Liczba stron: 240

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2007-04-13

ISBN: 978-83-240-0813-1

Opracowanie graficzne: Sylwia Kowalczyk

Tytuł oryginalny: Monkey taming

Tłumaczenie: Magdalena Zielińska

Recenzje

Pokochaj swoje ciało
60 20
"Chuda" to historia, jakich wiele. Ile razy słyszymy o nastolatkach, które zaczynają się odchudzać... Zaczyna się niewinnie. Główna bohaterka, trzynastoletnia Jessica, jedzie z rodziną na wakacje i tam zauważa, że kilka dodatkowych kilogramów zaczęło jej przeszkadzać. Postanowiła zacząć się odchudzać - po prostu mniej je i więcej się rusza. Jednak stopniowo staje się to jej obsesją. Zaczyna być uzależniona od satysfakcji, której dostarcza jej odchudzanie.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.