Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

John Maxwell Coetzee

Chłopięce lata

Tłumaczenie: Michał Kłobukowski

Pierwszy krąg piekła

Chłopięce lata otwierają autobiograficzny cykl powieści Coetzee'go. To książka wyjątkowa, pierwsza, w której autor opisuje własne dzieciństwo i dojrzewanie w Południowej Afryce epoki apartheidu. Chłopak dorasta w normalnej rodzinie, o jasno podzielonych rolach i wyrazistych poglądach. Pod gładką fasadą pozorów kryją się jednak nienawiść i obłuda, wypaczające charakter kilkuletniego Johna. Deformują jego percepcję świata, niszczą relacje w rodzinie.

Coetzee, znany z powściągliwości mistrz chłodnego dystansu ukazał nierzadko przerażające okoliczności, które ukształtowały styl jego pisarstwa.

Oprawa twarda

Format: 124 x 195 mm

Liczba stron: 188

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2007-04-04

ISBN: 978-83-240-0817-9

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tytuł oryginalny: Boyhood

Tłumaczenie: Michał Kłobukowski

Materiały o książce

„Kirkus Review”

Niezwykle mocny, odzierający ze złudzeń obraz dojrzewania i tego, jak Południowa Afryka łączy pierwotną niewinność i niewyobrażalne zło.

„Library Journal”

Szczerość, z jaką Coetzee analizuje swoje myśli i życie, pozwala zrozumieć fundamenty, które stworzyły styl jego pisarstwa.

„New York Times”

W szkole chłopak pisał najlepsze eseje o nudnych rzeczach - jakimś sporcie czy wakacjach. Chciał pisać, ale o czymś zupełnie innym. To nie jego tematy. „O czym pisałby najchętniej?” - „O czymś znacznie bardziej mrocznym” - odpowiada Coetzee.

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.