Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Berlin 1945. Upadek

Antony Beevor

Berlin 1945. Upadek

Tłumaczenie: Józef Kozłowski

Światowy bestseller. 25 000 egzemplarzy sprzedanych w Polsce!

Przez pół wieku radzieckie archiwa skrywały prawdę o wydarzeniach ostatnich miesięcy istnienia III Rzeszy. Do faktów, o których świadkowie woleli zapomnieć, dociera Antony Beevor i na ich podstawie dokonuje pasjonującej retrospekcji ostatecznego starcia dwóch totalitaryzmów.
"Berlin 1945. Upadek" opowiada o fanatyzmie i odwadze, poświęceniu i żądzy zemsty. Przywołuje dni bezpardonowej walki, kiedy droga marszu zwycięskiej Armii Czerwonej spłynęła krwią ludności cywilnej, a szalone rozkazy zamkniętego w bunkrze Hitlera skazywały nawet czternastoletnich chłopców na pewną śmierć pod gąsienicami radzieckich czołgów. Beevor wyjaśnia motywy Stalina gotowego poświęcić każdą liczbę żołnierzy, by zdobyć Berlin przed zachodnimi aliantami. Historia upadku miasta, której czytelnik staje się świadkiem, pokazuje, jak bardzo życie milionów ludzi zależało od decyzji polityki i dowódców.

Wydanie kieszonkowe

Format: 128x197

Liczba stron: 584

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2009-05-04

ISBN: 978-83-240-1380-7

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tłumaczenie: Józef Kozłowski

Przeczytaj także

Spotkanie z Antonym Beevorem
W poniedziałek 18 stycznia zapraszamy na spotkanie z mistrzem pisarstwa historycznego Antonym Beevorem z okazji premiery nowej książki „Ardeny 1944. Ostatnia szansa Hitlera".
>>> czytaj więcej

Partnerzy


Recenzje

Zmierzch bogów
0 0
Bardzo ciekawa książka, dla tych którzy lubią tematykę II wojny światowej. Zmierzch bogów wojny nazistowskich Niemiec. Führer w bunkrze, gruzy na ulicach a na przedpolach Berlina Rosjanie.
>>> czytaj więcej
Donośny głos przeciw wojnie
95 44
Berlin 1945. Upadek to literatura historyczna w najlepszym wydaniu. W jednym z wywiadów Antony Beevor trafnie określił brytyjskich historyków jako mistrzów w swoim gatunku. Gatunku - trzeba dodać, specyficznego. To efekt połączenia iście benedyktyńskiej pracy, polegającej na docieraniu do trudno dostępnego i rozproszonego materiału faktograficznego z talentem literackim.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.