Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach

Aleksandra Chrobak

Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach

Barwny obraz kraju, o którym wciąż niewiele wiemy

Aleksandra Chrobak poznała Emiraty od podszewki. W swojej książce opisuje kraj szokujących kontrastów, gdzie to, co zabronione, często ukrywa się po prostu za przyciemnionymi szybami luksusowych samochodów.

W mieście, które w zaledwie parę dekad pokonało drogę od namiotów na pustyni do najwyższych wieżowców świata, najnowsze technologie przeplatają się z tradycjami i światopoglądem dawnych Beduinów. Kręte uliczki i tętniące życiem bazary sąsiadują z sześciopasmową autostradą, po której pędzą najnowsze bentleye i używane lexusy.

Autorka jest wymarzoną przewodniczką po tym fascynującym świecie. Ze swadą i humorem opisuje kraj, który stał się jej drugim domem. Wyjaśnia, co zrobić, gdy gospodarz nie poczęstuje nas gahłą, jak rozróżnić typy zasłon na twarz, rozpoznać szejka po tablicach rejestracyjnych i spisać dobry kontrakt ślubny.

~ * * * ~

Rozdziały tej książki układają się w fascynującą mozaikę – barwny obraz kraju, o którym wciąż niewiele wiemy, ale do którego po zakończeniu lektury wszyscy będziemy chcieli polecieć.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-08-01

ISBN: 978-83-240-3635-6

Przeczytaj także

Beduinki na Instagramie - spotkanie z Aleksandrą Chrobak
W poniedziałek 13 marca zapraszamy do Kluboksięgarni Radio Telewizja (ul. Andersa 29, Warszawa) na spotkanie z Aleksandrą Chrobak, absolwentką religioznawstawa i polonistyki, która kilka lat temu zamieszkała w Abu Zabi.
>>> czytaj więcej
Najlepsze książki do walizki!
Wakacje na półmetku, ale przed nami jeszcze miesiąc laby! Zobaczcie, jakie książki warto spakować na urlop.
>>> czytaj więcej
"Beduinki na Instagramie" - przeczytajcie fragment
Książka "Beduinki na Instagramie" pokazuje Zjednoczone Emiraty Arabskie nie tylko jako kraj niezwykle barwny, ale przede wszystkim pełen sprzeczności i kontrastów.
>>> czytaj więcej
Nikaby kontra szpilki - prawda o życiu w Emiratach Arabskich
Czy wiecie, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich o statusie społecznym mężczyzny świadczy numer tablicy rejestracyjnej? Macie pojęcie, jakie wymagania matrymonialne mają Emiratki i jak odrzuca się oświadczyny, aby śmiertelnie nie obrazić licznej i wpływowej rodziny potencjalnego narzeczonego?
>>> czytaj więcej
Szariat to nie pigułka, która eliminuje ludzkie namiętności jak ból głowy
W Znak Literanova ukazuje się książka Aleksandry Chrobak „Beduinki na Instagramie", w której autorka mieszkająca od lat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich opisuje kraj szokujących kontrastów, gdzie to, co zabronione, często ukrywa się po prostu za przyciemnionymi szybami luksusowych samochodów. Przeczytajcie rozmowę z autorką.
>>> czytaj więcej
Zabierz książki na wakacje! Im też się należy urlop!
Co spakować do walizki oprócz bikini i kremu do opalania? Znakomite książki, przy których się zrelaksujecie i będziecie dobrze bawić. Tylko skombinujcie osobną walizkę... Oto nasze propozycje na wakacje!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.