Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Amerykańskie apetyty

Joyce Carol Oates

Amerykańskie apetyty

Tłumaczenie: Regina Triba-Wosik

Smaczny kąsek dla miłośników filmu American Beauty. Ironiczny obraz życia amerykańskiej klasy średniej obnażający fałsz, konsumpcjonizm i emocjonalną pustkę skrywane pod maską samozadowolenia i politycznej poprawności.
Bohaterami powieści są Ian i Glynnis, naukowiec i autorka popularnych książek kucharskich, których los jest niemal ucieleśnieniem American dream. Wiodą oni beztroski żywot wypełniony drobnymi przyjemnościami, do których należy m.in. celebrowanie przygotowywanych przez Glynnis posiłków. I kiedy zdaje się, że już nic nie zdoła zakłócić idylli, w życiu państwa McCullough pojawia się pewna młoda tancerka. Jakiś czas później Ian zostaje oskarżony o popełnienie morderstwa...

Oprawa miękka

Format: 148 × 205 mm

Liczba stron: 384

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2002-01-14

ISBN: 83-240-0038-0

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tłumaczenie: Regina Triba-Wosik

Recenzje

Apetyt na życie
54 18
Joyce Carol Oates, mistrzyni suspensu, przedstawiająca zawsze w swoich powieściach amerykańskie społeczeństwo, nie wiedzieć czemu szczególnie „upatrzyła" sobie thrillery i horrory. Może dlatego właśnie Amerykańskie apetyty, owiane czymś tajemniczym i przerażającym są na miarę amerykańskich smaczków. Jakby historia prawdziwa, lecz niestety jakby, bo czytałoby się lepiej gdyby faktycznie to zdarzyło się naprawdę, tyle, że wtedy byłoby to za straszne i przykre, aby miało kogoś spotkać.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.