Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

All you need is love. Sceny z życia kontrkultury

Jerzy Jarniewicz

All you need is love. Sceny z życia kontrkultury

Panorama kontrkultury, jakiej jeszcze nie mieliśmy

Zaczęło się w San Francisco w czasie „lata miłości”, kiedy to beatnicy przekazali pochodnię wolności hippisom. Czy też może w Londynie, kiedy Beatlesi zainspirowani działaniem pewnej substancji psychoaktywnej nagrali Orkiestrę Klubu Samotnych Serc Sierżanta Pieprza – płytę, która zmieniła historię muzyki. A może w ogarniętym anarchistyczną rewoltą Paryżu albo podczas koncertu w Newport, kiedy Bob Dylan z folkowego śpiewaka stał się głosem pokolenia rock and rolla? Lata 60. to czas obyczajowej rewolucji, politycznego, społecznego i artystycznego wrzenia, które ogarnęło powojenne pokolenie po obu stronach Atlantyku.
Jerzy Jarniewicz, poeta i eseista, znawca literatury i kultury anglosaskiej oraz znakomity tłumacz (m.in. Jamesa Joyce’a, Philipa Rotha, Johna Banville’a), prowadzi czytelnika przez świat dzikiej, idealistycznej, niebezpiecznej i inspirującej kontrkultury. To sugestywna i oryginalna opowieść, rozpisana na głosy zarówno tych, którzy śpiewali „All you need is love”, jak i tych, którzy wypaczając idee pokojowej rewolucji, siali miejski terror.
Książka wypełnia istotną lukę w polskim piśmiennictwie. Tak wszechstronnie, kompetentnie i pasjonująco opisanej panoramy kontrkultury jeszcze nie mieliśmy.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 124x195

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-10-10

ISBN: 978-83-240-4313-2

Przeczytaj także

Co nam dała kontrkultura?
„All you need is..." love? A może revolution? Porównując dzisiejszy świat Zachodu z tym, jaki zrodził hippisów, wydaje się że dzieli je wszystko.
>>> czytaj więcej
Bob Dylan w Polsce
Doczekaliśmy się! Kolejny noblista zawita do Znaku! We wtorek 4 kwietnia w ogrodach Znaku kameralny koncert zagra Bob Dylan. Artysta przyjedzie do Krakowa wracając ze Szwecji, gdzie 1 i 2 kwietnia zagra koncerty w Sztokholmie oraz w Lund. Przy tej okazji Dylan wygłosi w stolicy Szwecji zaległy wykład noblowski oraz odbierze nagrodę pieniężną, dyplom i medal.
>>> czytaj więcej
Kraków odda hołd Cohenowi
W hołdzie Leonardowi Cohenowi, znakomitemu muzykowi i poecie, który zmarł 7 listopada, artyści i mieszkańcy miasta zaśpiewają jego kultową pieśń "Hallelujah".
>>> czytaj więcej
O kontrkulturze z autorem książki „All You Need Is Love. Sceny z życia kontrkultury"
W czwartek 17 listopada zapraszamy do Łodzi na spotkanie z Jerzym Jarniewiczem - poetą, tłumaczem, a także znawcą i miłośnikiem kontrkultury.
>>> czytaj więcej
Jerzy Jarniewicz o Leonardzie Cohenie
"Był w Polsce czas, kiedy słuchali go bez mała wszyscy - na fonomasterach i grundigach, w kawalerkach zadymionych od sportów i w sterylnych salach domów kultury, nad szklanką herbaty ulung i literatkami czystej, podczas rajdów, spływów, rejsów i podchodów" - tak Leonarda Cohena wspomina w "All you need is love. Sceny z życia kontrkultury" Jerzy Jarniewicz. Co jeszcze pisze o wspaniałym artyście, którego pożegnaliśmy w weekend?
>>> czytaj więcej
„All you need is love" w Księgarni Tarabuk
Zbliża się pięćdziesięciolecie legendarnego „lata miłości". Ale czy rzeczywiście wszystko, czego nam potrzeba w życiu, to miłość? Czy kontrkulturowy entuzjazm społeczny w dobie skomercjalizowanej rozrywki i wszechogarniającej unifikacji jest jeszcze możliwy? Co zostało nam dzisiaj z potężnego, witalnego buntu społecznego, który ruszył z posad bryłę świata w latach 60.?
>>> czytaj więcej
Czym właściwie jest kontrkultura?
Czy jako zjawisko wciąż istnieje, czy jest reliktem epoki, która rozpoczęła się i minęło blisko 50 lat temu? Jerzy Jarniewicz, znakomity tłumacz i anglista, od lat jest zafascynowany fenomenem kontrkultury w jej różnorodnych formach: od muzyki po politykę i od popkultury po wielki biznes.
>>> czytaj więcej
Bob Dylan z literackim Noblem!
W książce „All You Need is Love". Sceny z życia kontrkultury" Jerzy Jarniewicz pisze, że od lat na giełdzie nazwisk kandydujących do literackiego Nobla krąży Bob Dylan. I stało się!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.