Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

28.08.2020

Zbliża się Big Book Festival

Od 28 do 30 sierpnia w Warszawie trwać będzie Big Book Festival - festiwal czytelników, pisarzy i artystów. Jeden z najważniejszych festiwali książek w Europie. Nowatorski i innowacyjny, odważny i pełen eksperymentów, bezpretensjonalny i tworzony z wyobraźnią. W pełni autorski i niezależny. Otwarty i społeczny.

W tym roku szczególnie zapraszamy na spotkanie z Izabelą Morską, autorką książki „Znikanie". Izabela Morska oraz Tomasz Stawiszyński będą rozmawiać o metafizyce i prozie bycia chorym. Jak diagnoza zmienia tożsamość i jak pacjenci znikają - dla świata i siebie samych. To spotkanie dla osób, które zaznały bólu i choroby, dla tych, którzy się tego boją. Dla każdego, któremu pandemia daje w kość. A także dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak lepiej traktować osoby z dolegliwościami.

Rozmowę poprowadzi Anna Sańczuk. Spotkanie odbędzie się w sobotę 29 sierpnia o godz. 14 w Ogrodzie Big Book Cafe (zadaszony plener), ul. Jarosława Dąbrowskiego 81 w Warszawie, wstęp wolny. Wydarzenie będzie transmitowane .  

 

Proza jak zastrzyk w serce

Proza, która jak żadna do tej pory przekracza granice autobiografii i łączy śledztwo medyczne, reportaż interwencyjny oraz traktat filozoficzny o chorobie.

Kończy sprawdzać prace studentów, gdy nagle traci czucie w palcach. Potem przychodzą potworny ból i inne objawy. Jej świat to teraz mapa z adresami kolejnych specjalistów. Uczy się, jak być dobrą pacjentką, która pretensji nie ma nigdy, a pieniądze – zawsze. Jednocześnie z pasją naukowca rozpoczyna własne dochodzenie: co to za choroba? Co zaniedbała, czego nie zauważyła? A może choruje razem z Polską?

Wielki powrót pisarki kiedyś znanej jako Izabela Filipiak, obecnie Morska.
Jak wcześniej Susan Sontag autorka bierze pod lupę tajemniczą chorobę, siebie jako pacjentkę, a co równie ważne – polską służbę zdrowia. Tworzy opowieść dla tych, którzy nie chcą zniknąć. Chcą wyzdrowieć.