Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

24.11.2022

Zapraszamy do Tanga z Canal+

Z radością informujemy, że Canal+ nabył opcję do adaptacji najnowszej powieści Michała Witkowskiego Tango, która ukazała się nakładem wydawnictwa ZNAK Literanova w lipcu 2022 roku.

Tango to najmroczniejsza książka Michała Witkowskiego, w której kryminał i groteska splatają się w śmiertelnym uścisku - wyjątkowa gratka zarówno dla fanów czarnego kryminałów, jak i miłośników świetnej literatury.

„Od dawna obserwujemy twórczość Michała Witkowskiego. Tango jest unikalną, fascynującą historią z ogromnym potencjałem ekranizacji. Dlatego szczególnie cieszy nas, że udało nam się nabyć opcję filmową” - Małgorzata Seck, wiceprezeska ds. programowych CANAL+ POLSKA

Witkowski w Tangu doskonale oddaje realia okresu międzywojennego - napisanie książki poprzedził gruntownym researchem, na który poświęcił kilka lat. Pokazuje świat stojący u progu katastrofy, w którym zapach krwi miesza się z wonią wódki, cebuli, perfum Guerlain Shalimar, zakazanego seksu i rozkładających się ciał.

„Pod płaszczykiem przedwojennej elegancji kryje się mrok” - Maciej Robert, „Książki. Magazyn do czytania”


Michał Witkowski, jeden z najlepszych polskich pisarzy, laureat Paszportu „Polityki”, Nagrody Literackiej Gdynia, czterokrotnie nominowany do Nagrody Nike, finalista Angelusa. Tłumaczony na kilkanaście języków. W „Tangu”, łącząc tradycję czarnego kryminału ze stylem braci Coen i Tarantino, wykreował niesamowicie duszną, ciemną, perwersyjną atmosferę i precyzyjnie oddał realia mrocznej, przedwojennej Polski.

„Tango ma w sobie muzykę, pasję, namiętność, zbrodnię. To jest literatura, która żyje językiem, tętni obrazami, które zapadają w pamięć” - Michał Witkowski

Gratulujemy naszemu znakomitemu Autorowi, cieszymy się na twórczą współpracę i będziemy Państwa informować o postępach prac.

ILE JESZCZE KOBIET PRZYPŁACI ŻYCIEM TANGO Z PIĘKNYM ŻIGOLO?

Najmroczniejszy kryminał Michała Witkowskiego.
Koniec lat dwudziestych. Krajobraz po uczcie. Nadchodzi wielki kryzys. Nadchodzi kac.
Późna jesień, listopad. Starszy aspirant Adolf Piątek rozpoczyna śledztwo w sprawie okrutnego zabójstwa tenora z miejscowej operetki. Sprawa jest głośna w radio i gazetach bo tenor właśnie miał zaśpiewać jedną z głównych ról w hucznie reklamowanej premierze Księżniczki czardasza. Do mediów nie wycieka jednak fakt, że w marynarce ofiary znaleziono tytuł tanga: Gdzie twoje serce?, a w jego ciele brakowało tego organu.
Pierwszym podejrzanym jest kochanek śpiewaka, pracujący jako żigolo na miejscowym dancingu, gdzie co noc uwodzi w tangu bogate kobiety. Każda, z którą zatańczy, ginie bez śladu. Na dodatek, w mieszkaniu denata, Piątek odnajduje ślady mogące powiązać tenora z serią okrutnych morderstw sprzed lat, tzw. „sprawą Kucharza“.

Michał Witkowski – laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Literackiej Gdynia, nominowany do Nagrody „Nike”, autor głośnego Lubiewa, tłumaczony na 30 języków – wraca z brawurową literacką jazdą bez trzymanki po najmroczniejszych zaułkach prowincjonalnego miasteczka i ludzkiej natury.
W tych zaklętych rewirach, w żółtym jak mocz świetle latarni, zupełnie inny Eberhard Mock spotyka Quentina Tarantino i braci Coenów, by razem szukać mordercy i poznać motyw zbrodni.
Witkowski pokazuje świat u progu katastrofy, gdzie zapach krwi miesza się z wonią wódki, cebuli, perfum Guerlain Shalimar, zakazanego seksu i rozkładających się ciał.
W ten mrok możesz wkroczyć tylko raz.