Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

15.05.2015

Żanna Słoniowska na europejskich festiwalach

Autorka Domu z witrażem weźmie udział w 13. edycji European Festival of the First Novel, który odbędzie się w Kilonii w północnych Niemczech. Festiwal potrwa od 28 do 31 maja 2015 roku.

Przez cztery dni prezentowane będą najciekawsze debiutanckie powieści ostatnich miesięcy wydane w dziesięciu europejskich krajach, m.in. w Austrii, Niemczech, Francji, Norwegii i we Włoszech.

Szczególnie zapraszamy do wzięcia udziału w publicznym czytaniu fragmentów powieści, które odbędzie się w czwartek 28 maja od godz. 19.00 do 23.00 (przewidziane są dwie przerwy) w Literaturhaus Schleswig-Holstein w Kilonii.

W tym czasie autorzy będą czytać krótkie, wybrane fragmenty swoich powieści w ojczystym języku, a następnie te same urywki zostaną odczytane po niemiecku przez lektorów. Więcej szczegółów znajdziesz pod linkiem.

W kwietniu 2015 roku Żanna Słoniowska, zwyciężczyni konkursu wydawnictwa Znak Literanova na najlepszą powieść, gościła na Festiwalu Debiutantów Europejskich odbywającym się w ramach Targów Książki w Budapeszcie.

Zwyciężczyni konkursu na najlepszą powieść zorganizowanego przez Wydawnictwo Znak.

Najlepsza spośród niemal 1000 nadesłanych tekstów.
Wybrana przez jury, w którego skład weszli m.in. Sylwia Chutnik, Justyna Sobolewska, Zofia Fabjanowska-Micyk, Jarosław Czechowicz.

Nie poznałaby Mikołaja, gdyby nie olbrzymi, wielobarwny witraż w jednej z lwowskich kamienic. Wspólnie starali się ocalić go przed zniszczeniem. Nić porozumienia, która pojawiła się między nimi, szybko rozwinęła się we wzajemną fascynację.
Dojrzały mężczyzna odkrywa przed młodą kochanką Lwów – miasto spadających balkonów, ozdobnych niczym torty fasad kamienic i zdewastowanych pomników Lenina.
"Dom z witrażem" to historia otwierania oczu na sztukę i historię. Opowieść o nieprzewidywalnych kolejach losu i rewolucji, który wywraca porządek świata, zabiera bliskich. Jest to wreszcie opowieść o rozbudzonym pragnieniu wolności. W życiu i myśleniu.