Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

05.08.2015

Wygraj wycieczkę do Pałacu

Dodaj swoje zdjęcie z Pałacem Kultury i Nauki w tle (archiwalne lub współczesne) do tego WYDARZENIA w terminie od 15 do 28 lipca 2015 roku.

W konkursie nagrodzonych zostanie 20 osób, które podzielą się z nami najbardziej oryginalnymi, pomysłowymi i najlepiej wykonanymi zdjęciami. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 lipca 2015 roku.

Nagrodą jest udział w wyjątkowym zwiedzaniu PKiN z przewodnikiem oraz autorką książki „Pałac. Biografia intymna" w dniu 5 sierpnia o godzinie 19.

Regulamin konkursu.

Świadek przeszłości czy przeklęty symbol?

To nie polski Wersal ani Empire State Building. Bliżej mu do kafkowskiego Zamku. Jest źródłem miejskich legend: o 30 podziemnych kondygnacjach, o nieistniejących piętrach, o tunelu łączącym go z Domem Partii. Do dziś rzuca na Warszawę najdłuższy cień.

Beata Chomątowska jako pierwsza spogląda na Pałac Kultury i Nauki oczami ludzi, którzy związali z nim życie. Odkrywa dramatyczne losy architektów - braci Sigalinów, opowiada o „poślubionej” gmachowi kronikarce, o samobójcach skaczących z 30. piętra i ludziach piszących listy do „Drogiego Pałacu” niczym do starożytnego bóstwa.

„Pałac. Biografia intymna” to nie tylko opowieść o miejscu z własnym duchem i tożsamością. Ani o jeszcze jednym „źle urodzonym” – „betonowym torcie”, „darze Stalina”, który wielu chciałoby wyburzyć. To też historia dramatycznych zmian, które spotkały Warszawę i Polskę w XX stuleciu.