Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

16.03.2018

Wydawnictwo ZNAK na Gdańskich Targach Książki

Już w najbliższy piątek startują Gdańskie Targi Książki, jak dotąd pierwsza tak duża impreza literacka na Pomorzu.

W trakcie trwania całych targów zapraszamy do uważnego zwiedzania i tropienia ukrytych dla Was książek - oznaczonych zachęcającym napisem i do przygarnięcia, ot tak, w akcji "Znajdź sobie książkę". Dla tych, którzy będą mieć mniej szczęścia w poszukiwaniach, razem z księgarnią Sztuka Wyboru zapraszamy do stoiska nr 7, gdzie będą na Was czekać przeróżne literackie rarytasy w specjalnych cenach.


W sobotę i niedzielę natomiast, między 13:00 a 14:00, będziecie mogli tam spotkać słynnego podróżnika i polarnika - Marka Kamińskiego, autora książki "Marek i czaszka jaguara".

Impreza odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Godziny otwarcia targów:

piątek 12:00-17:00, sobota 10:00-18:00, niedziela 10:00-17:00.

Przygoda wzywa – do Meksyku!

To miały być wymarzone wakacje w Meksyku – zresztą wszystko jedno gdzie, najważniejsze, że Marek w końcu miałby tatę tylko dla siebie, z daleka od okropnej młodszej siostry. Ale wszystko poszło nie tak. W efekcie chłopiec leci do Ameryki Łacińskiej tylko z małomównym wujkiem podróżnikiem, bez taty, bez komputera – bez sensu! Będą oglądać ruiny piramid, przedzierać się przez dżunglę w upale i bez końca wysłuchiwać opowieści o cywilizacji Majów. Przy okazji muszą dostarczyć tajemniczą przesyłkę przedstawicielom starożytnego plemienia Lakandonów. Planowane wakacje szybko zmieniają się w nieprzewidywalną wyprawę, tym bardziej że w ślad za bohaterami podąża dwóch podejrzanych typków. Może jednak wcale nie będzie nudno?…

Część dochodu ze sprzedaży książki wspiera działalność Fundacji Marka Kamińskiego, która pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji marzeń.

Marek Kamiński – słynny podróżnik i polarnik. Wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa za zdobycie obu biegunów Ziemi w ciągu jednego roku. Pierwszą samodzielną podróż odbył w wieku ośmiu lat (z Gdańska do Łodzi). W swoich książkach i wykładach oraz przez działalność swojej fundacji stara się trafiać szczególnie do dzieci – zaraża je pasją i pomaga odkrywać, że mogą wszystko!

Katarzyna Stachowicz-Gacek – pisarka, autorka kryminałów oraz scenarzystka, m.in. współautorka scenariusza do filmu dla młodej widowni „Za niebieskimi drzwiami” (2016), który spotkał się z fantastycznym przyjęciem krytyków i pobił rekord frekwencji, stając się najchętniej oglądanym polskim filmem dla młodej widowni.