Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

10.07.2014

To on odnajdzie "swoją drogę" z Tomkiem Michniewiczem

Dariusz Sieradzki z Gdańska zwyciężył w konkursie na podróż życia inspirowanego ksiązką Swoją Drogą Tomka Michniewicza.

Konkurs organizowany był na przełomie kwietnia i maja 2014 roku przy okazji premiery książki Swoją drogą Tomka Michniewicza, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwartego.

Dwa miesiące organizatorom konkursu zajęło przeczytanie prawie trzech tysięcy zgłoszeń, aby wreszczie wybrać to jedno najlepsze. Zwycięzcą został 33-letni Dariusz Sieradzki z Gdańska, który na co dzień pracuje w firmie naftowej.

Wybraliśmy Darka, bo jego zgłoszenie łączy osobistą motywację, chęć realnej zmiany w życiu, z motywacją w jakiś sposób uniwersalną, dotykającą problemu, który dotyczy nas wszystkich - konsekwencji naszego wspólnego stylu życia, degradacji środowiska, będącego efektem naszych wyborów - tłumaczy Tomek Michniewicz, przewodniczący jury.

Pan Dariusz Sieradzki od pewnego czasu ma poczucie, że jest pośrednio odpowiedzialny za niszczenie środowiska naturalnego. Choć ma na utrzymaniu rodzinę coraz poważniej myśli o zmianie pracy. W zgłoszeniu napisał, że „zdaje się na Tomka", gdyż ważny jest dla niego cel wyprawy, a nie jej kierunek.

Tomek Michniewicz zdradził, że zabierze Darka do Afryki. Waha się pomiędzy parkiem narodowym Wirunga w Demokratycznej Republice Konga a górami Ruwenzori w Ugandzie. Na te tereny nieustannie ostrzą sobie zęby duże koncerny naftowe, ze względu na bogate złoża, które kryją się pod ziemią. Jeśli zajmą ten teren, zniknie coś absolutnie niesamowitego, m.in. ostatnie siedliska goryli górskich.

Wyprawa planowana jest na przełomie listopada i grudnia. 

fot. materiały prasowe

Historia jak z filmu, która wydarzyła się naprawdę

"Zabiorę cię w dowolne miejsce na świecie. Pod jednym warunkiem – decyzję, dokąd chcesz lecieć i po co, musisz podjąć już, w tej chwili."
Ta propozycja dała początek trzem niezwykłym podróżom.

Trzydziestolatek z korporacji uciekający od codziennej rutyny do afrykańskiej dżungli. Młoda kobieta mierząca się ze swoimi największymi obawami w świecie ortodoksyjnego islamu. Dojrzały mężczyzna, który postanawia wreszcie odwiedzić miejsca, o jakich marzył przez czterdzieści lat.
Wyprawy na drugi koniec świata zmuszą całą trójkę do konfrontacji z własnymi lękami, złudzeniami i szansami, które zmarnowali. Kim będą po zakończeniu podróży? Wrócą do starego życia czy pójdą inną drogą?

To jest książka o podróżach i zarazem książka-podróż, którą każdy przeżyje inaczej.