Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

18.12.2015

"To, co tworzy Andrzej Maleszka, właściwie nie ma konkurencji"

Co podarować dziecku pod choinkę? Najlepiej książkę! A jaką? Danuta Stenka nie ma wątpliwości.

- Powieść „Magiczne drzewo" można sprezentować dziecku w ciemno - zapewnia aktorka. - Na pewno się w niej zakocha! Znajdzie tam niesamowite przygody, ale - co ważne - znajdzie również siebie. Autor posiada wyjątkową zdolność patrzenia na świat oczami dzieci. W tym świecie codzienność w sposób naturalny przeplata się z magią. A dzieciaki to uwielbiają. Magiczne Drzewo można też polecić rodzicom, którzy chcą, żeby ich dzieci zaczęły czytać. To książka, które może pokonać gry komputerowe. Ma niesamowitą energię, tempo, a jednocześnie mówi o ważnych sprawach. Magiczne Drzewo dowodzi, że można napisać powieść dla dzieci atrakcyjną, a zarazem mądrą.

Andrzej Maleszka stworzył serię niezwykłą. Magiczne drzewo jest przykładem na to, że polska literatura dziecięca spokojnie może rywalizować z hitami stworzonymi przez J.K Rowling czy Christophe Mauri.

- To, co tworzy Andrzej Maleszka, właściwie nie ma konkurencji. Tylko on potrafi splatać w taki sposób świat magiczny z codziennością - mówi Wojciech Orliński, dziennikarz „Gazety Wyborczej". Tylko on pokazuje coś, co określiłbym jako magiczną codzienność. Czyli coś najbliższego odczuwaniu dziecka. Myślę, że jego twórczość pełni też rolę edukacji... dorosłych, bo przypomina im, jak patrzeć na świat oczyma dziecka."

Zobaczcie zwiastun najnowszej części „Magiczne drzewo. Świat Ogromnych".

 

Książki