Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

22.04.2017

Spotkanie z autorem książki "Czarny charakter"

W ramach Weekendu Księgarń Kameralnych zapraszamy do księgarni Baczyńskiego w Warszawie na spotkanie z Łukaszem Stachniakiem autorem książki "Czarny charakter".

Łukasz zadebiutował książką absolutnie niezwykłą. "Czarny charakter" to opowieść o warszawskiej ulicy. Naszym przewodnikiem po niej jest Ładeczek Lajzer. Poznajemy go jako młodego chłopca, którego dziadek zbiera haracze z domów publicznych. To właśnie tam Ładeczek poznaje swojego późniejszego przyjaciela Ineczka. Wraz z nimi zawitamy na stołeczne bazary, do spelun, zrujnowanych domów i przeludnionych piwnic... Obowiązkowa pozycja dla warszawiaków i nie tylko!
Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 kwietnia o godz. 12 w Księgarni Baczyńskiego (ul. Żeromskiego 81)

Spotkanie poprowadzi Michał Wójcik - historyk, dziennikarz, autor książek (m.in. „Ptaki drapieżne. Historia Lucjana „Sępa" Wiśniewskiego", „Królestwo za mgłą"). Pracował w Radiu Zet, tygodniku "Przekrój", był redaktorem naczelnym magazynów „Focus" i „Focus Historia". Współtworzył „Błyskawiczny Program Historyczny" w TVN Warszawa i cykl „Było/nie było" w Discovery Historia.

Trzy Warszawy. Dwóch przyjaciół z marginesu. Jedno pragnienie zemsty.

Zaskakujący debiut warszawiaka z Żelaznej to dzieje miasta, które zniknęło, opowiedziane językiem, którego już nie ma.

Fałszerze, kieszonkowcy, włamywacze, płatni zabójcy, skorumpowani stróże prawa.
Ulice legendy: Krochmalna, Żelazna, Twarda.
Domy gry, burdele, mordownie.
Walki gangów, brutalne morderstwa, nierozwikłane zbrodnie, które nie doczekają się kary.

Czarny charakter to powieść o warszawskiej ulicy. Tej przedwojennej, tej okupowanej i tej stalinowskiej. Przewodnikiem po niej jest Ładeczek Lajzer, syn podrzędnego poborcy haraczu. Wraz z nim zawitamy do stołecznych spelun, burdeli, bazarów, zrujnowanych domów i przeludnionych piwnic.