Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

29.08.2020

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim i Marcinem Kąckim w Krakowie!

W Krakowie 28 sierpnia rozpoczyna się festiwal Non-Fiction
My szczególnie zapraszamy na spotkania z naszymi autorami.

W sobotę 29 sierpnia o godz. 19 odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim, którego nowa książka „Strona świata. Reporter o świecie, który gwałtownie się zmienia" pod koniec września ukaże się w Znaku.

Także w sobotę o godz. 21 z czytelnikami spotka się Marcin Kącki, autor książki „Oświęcim. Czarna zima".

Wszystkie spotkania odbywają się przy ulicy Dolnych Młynów w Krakowie.
By wziąć udział w spotkaniu, należy zarezerwować wcześniej wejściówkę. Spotkanie jest darmowe. Maksymalna liczba rozdanych wejściówek, to 50, dlatego warto się pospieszyć.

Tematem tegorocznej edycji festiwalu NON-FICTION jest WŁADZA.

Żyjemy w świecie, którego kierunki rozwoju wyznaczają ponadnarodowe korporacje, a nierówności i niepewność jutra dotykają wszystkich pokoleń. W świecie fake newsów i kłamstwa, które już kilkukrotnie wygrały wybory. W świecie nadciągającej wielkimi krokami katastrofy ekologicznej, której próbkę widzieliśmy w Australii. W końcu w świecie rządzonym przez ludzi, którzy wojnę, często ideologiczną, traktują jak zabawę żołnierzykami i tych, którzy wychodzą na ulice miast, by powiedzieć dość.

Temat tegorocznej edycji początkowo miał skupiać się wokół innych zagadnień. Tymczasem rok 2020 okazał się koszmarny, a jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Wydarzenia na Białorusi, dojmujące skutki globalnej pandemii, głębokie politycznie i społecznie podziały, największe protesty w historii USA - to wszystko sprawiło, że również nasz program ewoluował. Słowo WŁADZA już dawno nie było aż tak wielowymiarowe.

W tym roku wszystkie spotkania będą transmitowane w sieci.

Książki