Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

08.04.2014

Spotkanie w Poznaniu

8 kwietnia 2014 roku zapraszamy na spotkanie z reportażystką Magdaleną Grzebałkowską, autorką bestsellerowej książki Beksińscy. Portret podwójny. Poprowadzi je dr Maciej Kijko, kulturoznawca z Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Inwazja Barbarzyńców organizowanego po raz czwarty przez Fundację Barak Kultury. Więcej informacji o Festiwalu na  www.inwazjabarbarzyncow.pl  

Beksińscy. Portret podwójny to książka o miłości - o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażania. I o samotności - tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć - życie. Poznaj historię najbardziej kontrowersyjnego polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego i jego syna Tomasza, kultowego prezentera radiowej "Trójki".

Magdalena Grzebałkowska ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim, jest reporterką "Gazety Wyborczej". W 2009 roku otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne za artykuł Kocham cię. Zabijmy męża, który ukazał się w "Dużym Formacie". Autorka ksiązki Ksiądz Paradoks. Biografia ks. Jana Twardowskiego (Znak, 2011).  

Spotkanie z: Magdaleną Grzebałkowską

Data spotkania: Wtorek, 08 kwietnia 2014

Godzina: 18:00

Gdzie: Klubokawiarnia Głośna (ul. Św. Marcin 30/8-9)

Prowadzący: dr Maciej Kijko, Instytut Kulturoznawstwa UAM

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia

„Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna.
Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”.

To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów.

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.