Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

08.04.2014

Spotkanie w Poznaniu

8 kwietnia 2014 roku zapraszamy na spotkanie z reportażystką Magdaleną Grzebałkowską, autorką bestsellerowej książki Beksińscy. Portret podwójny. Poprowadzi je dr Maciej Kijko, kulturoznawca z Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Inwazja Barbarzyńców organizowanego po raz czwarty przez Fundację Barak Kultury. Więcej informacji o Festiwalu na  www.inwazjabarbarzyncow.pl  

Beksińscy. Portret podwójny to książka o miłości - o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażania. I o samotności - tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć - życie. Poznaj historię najbardziej kontrowersyjnego polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego i jego syna Tomasza, kultowego prezentera radiowej "Trójki".

Magdalena Grzebałkowska ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim, jest reporterką "Gazety Wyborczej". W 2009 roku otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne za artykuł Kocham cię. Zabijmy męża, który ukazał się w "Dużym Formacie". Autorka ksiązki Ksiądz Paradoks. Biografia ks. Jana Twardowskiego (Znak, 2011).  

Spotkanie z: Magdaleną Grzebałkowską

Data spotkania: Wtorek, 08 kwietnia 2014

Godzina: 18:00

Gdzie: Klubokawiarnia Głośna (ul. Św. Marcin 30/8-9)

Prowadzący: dr Maciej Kijko, Instytut Kulturoznawstwa UAM

„Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna.
Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”.

Jedna z najgłośniejszych biografii ostatnich lat!

To nie jest książka o znanym malarzu, który tworzył dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak wiele razy próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.

"Nieodgadnionych Beksińskich, ojca i syna, spotkało po śmierci coś wspaniałego. Otóż Magdalena Grzebałkowska napisała o nich wielką, głęboką i brawurową książkę reporterską. Złoty kruszec znalazł świetnego wydobywcę. Niech się chowa zmyślenie i powieści."
/Mariusz Szczygieł/

"Zdaje się, że praca Magdaleny Grzebałkowskiej w tym wypadku to nie tylko przepłynięcie wpław oceanu materiałów dowodowych – to też pióro, które zdołało je powiązać tak, że tworzą spójną, arcybarwną opowieść, tak wieloperspektywiczną i zagadkową jak co najmniej samo życie."
/Dorota Masłowska, „Dwutygodnik”/

Magdalena Grzebałkowska ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim, jest reporterką „Gazety Wyborczej” i autorką bestsellerowych książek: "Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego" oraz "1945. Wojna i pokój".