Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

15.05.2017

Spotkanie o „Mamach z innej planety"

W poniedziałek 15 maja zapraszamy do krakowskiego Domu Kultury Mydlniki na spotkanie z Krystyną Strączek, autorką książki „Mamy z innej planety". Spotkanie będzie poświęcone historiom kobiet, które urodziły niepełnosprawne dziecko. Kim są te kobiety, ? Nie zauważamy ich albo widzimy w nich ucieleśnienie dobroci, wzór poświęcenia. Autorka pokazuje, że to kobiety z krwi i kości. Walczące nie tylko z przeciwnościami losu, ale z własnymi lękami, pytaniami, złymi emocjami i poczuciem winy.

Krystyna Strączek to redaktorka m.in. książek Ryszarda Kapuścińskiego, współautorka książki „Wejść tam nie można" (wraz z Ewą Błaszczyk).

Spotkanie rozpocznie się w Domu Kultury w Mydlnikach (ul. Balicka 289) o godz. 18.45. Wstęp wolny.

Kiedy twoje dziecko rodzi się inne, niż oczekiwałaś

Basia modliła się, by umarli razem – ona i dziecko. Magda zrezygnowała z życia towarzyskiego, przestała odbierać telefony od koleżanek. Martyna nawet nie walczyła o męża, który opuścił ją, gdy ich synek urodził się z zespołem Downa.

Poruszający reportaż z nieznanego świata, który jest tuż za ścianą

Kim są kobiety, które urodziły niepełnosprawne dzieci? Nie zauważamy ich albo widzimy w nich ucieleśnienie dobroci, wzór poświęcenia. Autorka pokazuje, że to kobiety z krwi i kości. Walczące nie tylko z przeciwnościami losu, ale z własnymi lękami, pytaniami, złymi emocjami i poczuciem winy.

Pełno(s)prawne życie z niepełnosprawnym dzieckiem

Bohaterki tej książki zdecydowały się opowiedzieć swoje historie także po to, aby powiedzieć innym kobietom: nie jesteście same, jest nas więcej. I mimo wszystko mamy prawo być szczęśliwe.