Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

15.05.2015

Spotkajmy się na Stadionie Narodowym

Zapraszamy do udziału w 6. Warszawskich Targach Książki, które odbędą się od 14 do 17 maja 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Szczególnie zapraszamy na stoisko wydawnictwa Znak - 77/D9!

Gościem honorowym tegorocznych targów będzie Francja. Z tej okazji z polskimi czytelnikami spotka się Eric-Emmanuel Schmitt, autor takich powieści jak Oskar i pani Róża, Małżeństwo we troje czy Napój miłosny. To jeden z najbardziej znanych współczesnych pisarzy francuskich. W zeszłym roku polski Instytut Książki uhonorował go tytułem Ambasadora Czytelnictwa. Możliwość rozmowy z autorem i zdobycia autografu w sobotę 16 maja o godz. 14.00 tylko na naszym stoisku!

Jednak okazji do zdobycia podpisu ulubionego autora i złowienia premierowych tytułów po atrakcyjnych cenach będzie znacznie więcej. Na naszym stoisku już od piątku 15 maja pojawi się wielu znakomitych pisarzy. O godz. 16.00 swoją najnowszą książkę Umarli mają głos podpisywać będzie Marek Krajewski. Do nabycia będą też jego poprzednie bestsellerowe kryminały.

Godzinę później w ramach spotkania PROZA.PL trzy niezwykle utalentowane pisarki - Sylwia Chutnik, Magdalena Tulli i Żanna Słoniowska podpisywać będą wydane w Znaku książki: W krainie czarów, Szum oraz Dom z witrażem. Na to wydarzenie zapraszamy od godz. 17.00.

W sobotę 16 maja z czytelnikami spotkają się:
Beata Sadowska - godz. 11.00 - książki I jak tu nie jeść!, I jak tu nie biegać!
Paweł Kowal i Mariusz Cieślik - godz. 12.00 - Jaruzelski. Życie paradoksalne
Małgorzata Halber - godz. 13.00 - Najgorszy człowiek na świecie
Magdalena Kordel - godz. 15.00 - książki z serii Malownicze, w tym najnowsza Tajemnica bzów
Przemek Kossakowski - godz. 16.00 - Na granicy zmysłów

W niedzielę 17 maja zapraszamy na spotkania z:
Jackiem Cyganem - godz. 11.00 - Życie jest piosenką
Katarzyną Miller - godz. 12.00 - Bez cukru proszę
Patrykiem Vegą - godz. 13.00 - Złe psy. W imię zasad
Tomaszem Gorazdowskim - godz. 14.00 - Przez trzy Ameryki
Haliną Kunicką - godz. 15.00 - Świat nie jest taki zły

Do zobaczenia!

Eric-Emmanuel Schmitt

Napój miłosny

Tłumaczenie: Wawrzyniec Brzozowski

Czy mamy swobodę w wyborze tego, kogo kochamy? Czy to my wybieramy? Czy zostajemy wybrani?

Adam, psycholog, twierdzi, że posiadł tajemnicę „napoju miłosnego”. Uważa, że potrafi sprawić, że każda kobieta legnie u jego stóp.

Luiza nie wierzy, że miłość można tak po prostu wywołać. Pragnie pojąć istotę uczucia. Czy jest skutkiem jakiegoś chemicznego procesu? Czy może duchowym cudem?

Postanawiają założyć się, kto ma rację i wystawić teorię Adama na próbę. Pewny siebie mężczyzna podejmuje się uwieść koleżankę Luizy. Jednak sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, a dwuznaczna gra, jaka wywiązuje się pomiędzy bohaterami, prowadzi do zaskakującego zakończenia…