Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

05.12.2014

Prezydent RP docenił Andrzeja Maleszkę

Autor serii Magiczne Drzewo został uhonorowany Nagrodą Pary Prezydenckiej w kategorii film za wybitne osiągnięcia w twórczości dla dzieci i młodzieży.

Celem ustanowionej w tym roku Nagrody jest podniesienie społecznej rangi twórczości dla dzieci i młodzieży, podkreślenie jej znaczenia dla kształtowania wrażliwości artystycznej młodych odbiorców kultury, a także popularyzowanie twórczości dla dzieci i młodzieży.

Andrzej Maleszka - reżyser filmowy, autor scenariuszy, powieści i sztuk teatralnych. Jest zdobywcą „telewizyjnego Oscara" EMMY AWARD oraz kilkudziesięciu nagród na festiwalach filmowych w Nowym Jorku, Chicago, Monachium, Kairze i innych. W tym roku ukazał się już szósty tom serii Magiczne Drzewo. Cień smoka.

Uroczysta Gala wręczenia Nagrody Pary Prezydenckiej odbędzie się w środę, 10 grudnia 2014 roku, w Pałacu Prezydenckim. Na uroczystość zostały zaproszone także osoby, które od lat związane są z twórczością dla dzieci i młodzieży, m.in. wybitni twórcy, organizatorzy festiwali, dyrektorzy teatrów lalkowych, aktorzy oraz animatorzy kultury.

Nowa powieść z bestsellerowego cyklu „Magiczne Drzewo”

Nieostrożny czar wywołuje z głębin morskiego smoka wraz z armią groźnych stworów. By je pokonać, Kuki musi zdobyć figurkę z Magicznego Drzewa. Przedmiot jest nagrodą w konkursie tańca, ale Kuki nie umie tańczyć. Figurka przeistacza się w żywą istotę obdarzoną niezwykłymi cechami. Dzięki niej Kuki, Gabi i gadający pies zwyciężą przybysza z podwodnego świata.

Smok i potężne stwory! Zamek na dnie morza i „cudowne dziecko”… Przygodowa powieść w tempie gry komputerowej, a jednocześnie mądra książka mówiąca o ważnych sprawach dzieci.

Na podstawie „Magicznego Drzewa” Andrzej Maleszka stworzył znany na całym świecie cykl filmowy nagrodzony telewizyjnym Oscarem – Emmy Award.