Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

05.12.2014

Prezydent RP docenił Andrzeja Maleszkę

Autor serii Magiczne Drzewo został uhonorowany Nagrodą Pary Prezydenckiej w kategorii film za wybitne osiągnięcia w twórczości dla dzieci i młodzieży.

Celem ustanowionej w tym roku Nagrody jest podniesienie społecznej rangi twórczości dla dzieci i młodzieży, podkreślenie jej znaczenia dla kształtowania wrażliwości artystycznej młodych odbiorców kultury, a także popularyzowanie twórczości dla dzieci i młodzieży.

Andrzej Maleszka - reżyser filmowy, autor scenariuszy, powieści i sztuk teatralnych. Jest zdobywcą „telewizyjnego Oscara" EMMY AWARD oraz kilkudziesięciu nagród na festiwalach filmowych w Nowym Jorku, Chicago, Monachium, Kairze i innych. W tym roku ukazał się już szósty tom serii Magiczne Drzewo. Cień smoka.

Uroczysta Gala wręczenia Nagrody Pary Prezydenckiej odbędzie się w środę, 10 grudnia 2014 roku, w Pałacu Prezydenckim. Na uroczystość zostały zaproszone także osoby, które od lat związane są z twórczością dla dzieci i młodzieży, m.in. wybitni twórcy, organizatorzy festiwali, dyrektorzy teatrów lalkowych, aktorzy oraz animatorzy kultury.

Powieść z bestsellerowego cyklu Magiczne Drzewo

Nieostrożny czar wywołuje z głębin morza smoka wraz z armią olbrzymich stworów. Bohaterowie muszą stoczyć z nimi walkę, by smok nie rzucił na świat swego cienia. Pokonać go można tylko dzięki figurce z Magicznego Drzewa. Figurka zmienia się w istotę obdarzoną niezwykłą mocą. Ale ma ona też niebezpieczne cechy... Kuki, Gabi i Blubek wyruszają do podwodnego świata na najtrudniejszą ze swych wypraw.
Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy – telewizyjnym Oscarem – za wyobraźnię, mądrość i humor.

Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód. A jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.