Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

17.04.2020

Poleć dalej z Czytaj PL!

30 książek dostępnych za darmo w specjalnej edycji największej akcji czytelniczej w Polsce!


Bez wychodzenia z domu, chociaż daleko poza granicami naszych osiedli i dzielnic. W czterech ścianach, za to z widokiem na cztery strony świata. Spędzając czas w fizycznej izolacji, ale działając razem, ramię w ramię. Czytaj PL zachęca do czytania i dzielenia się książkami w specjalnej edycji, która pod hasłem #PolećDalej potrwa od 15 kwietnia do 3 maja. 30 książek - dostępnych bezpłatnie - zabierze nas w miejsca i światy, których nie będziemy chcieli opuszczać.

Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i platforma Woblink po raz kolejny oferują szeroki wybór książek, które w akcji Czytaj PL będą bezpłatnie dostępne w aplikacji Woblink dla wszystkich czytelników i czytelniczek. Wybrane teksty są różnorodne - od lekkiej powieści obyczajowej, przez wysublimowaną prozę, aż po reportaż czy poezję.

Czytaj i #PolećDalej

Specjalnej edycji towarzyszy kosmiczna oprawa graficzna, która oddaje ducha kampanii. Czytaj PL zaprasza nas w podróż przez książkowe historie, w które wybierzemy się razem - choć osobno, w swoich domach. Najnowsza odsłona akcji nie tylko łączy ze sobą czytelników, ale przede wszystkim pokazuje, że wydawcy i autorzy potrzebują odbiorców, ponieważ literatura ożywa dopiero w trakcie lektury. Do akcji dołączyło prawie 30 wydawców, a szeroka oferta odzwierciedla zróżnicowanie branży wydawniczej i pokazuje, jak wielu autorów i autorek czeka na przeczytanie. Czytajmy i polecajmy przez cały rok!

Wierzymy, że literatura daje poczucie wspólnoty, buduje mosty i uczy empatii. Chcemy dać temu wyraz w tym szczególnie trudnym czasie, organizując specjalną odsłonę Czytaj PL - mówi Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. - Dzięki różnorodności książek biorących udział w akcji poszerzamy horyzonty lekturowe i zachęcamy do dyskusji o tym, jak i jaka literatura na nas działa: eksperymentowania z nowymi dla nas gatunkami i autorami, dyskusji wśród znajomych i nieznajomych. W ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO opowiadamy o literaturze na różne sposoby i kształtujemy nawyki czytelnicze. Tym razem w akcji Czytaj PL podpowiadamy także, że dobra książka jest łatwo dostępna przez cały rok. Przykładem tego jest nasza współpraca z Wolnymi Lekturami - biblioteką internetową, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W akcji Czytaj PL wyróżniamy 3 tytuły z ich niezwykle obszernego katalogu.

To od Was, czytelników, zależy, gdzie polecimy! Wykorzystanie specjalnej nakładki na zdjęcie profilowe, udostępnienia w social mediach czy rozmowa ze znajomymi (oczywiście online!) to kilka sposobów na to, by Czytaj PL dotarło do czytelników i czytelniczek w całej Polsce (i nie tylko!). Jak przekonuje Paweł Polański, szef platformy Woblink, to ważne zarówno dla społeczności miłośników dobrej literatury, jak i dla branży wydawniczej.

- W czasie, w którym wydawanie i promowanie książek stało się dużo trudniejsze niż zazwyczaj, wychodzimy naprzeciw potrzebom czytelników i udostępniamy bezpłatnie literaturę na określony czas, ale także odpowiadamy na potrzeby wydawców i autorów - mówi Polański. - Udostępniamy w akcji zarówno książki uznane, jak i te nieco mniej rozpoznawalne. Chcemy stworzyć połączenie między czytelnikami, autorami, wydawcami i ich ofertą. Liczymy, że Czytaj PL otworzy czytelnika na eksplorację oferty współpracujących z nami wydawnictw. Jak zawsze w Czytaj PL zachęcamy też do odkrywania różnych sposobów czytania. Właśnie dlatego 9 z 30 tytułów biorących udział w #PolećDalej! jest dostępnych także w postaci audiobooka.
Nic, tylko brać się do czytania i słuchania! Korzystajcie bezpłatnie z 30 książek, udostępniajcie znajomym swoje wybory, refleksje lub ulubione fragmenty. Nie zapominajcie o hashtagach #CzytajPL i #PolećDalej!

Jak wejść do akcji?
To proste! Wszystkie tytuły, z którymi możecie wybrać się w niezapomnianą podróż, dostępne są w aplikacji Woblink. Wystarczy pobrać aplikację z Google Play lub AppStore, zalogować się na swoje konto lub utworzyć nowe, kliknąć w baner akcji i wybrać jedną z 30 książek dostępnych bezpłatnie od 15 kwietnia do 3 maja 2020. Książki możecie czytać lub słuchać na tabletach i smartfonach.