Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

26.07.2019

Pięć książek dla lubiących podróże!

Lubicie podróżować? Oto pięć książek, które pozwolą Wam doświadczyć podróży, ale trochę innego rodzaju.

„Jesteś tu trochę jak gwiazda rocka. Od pierwszego dnia słyszałem o chłopaku z Polski, który idzie na jednej nodze" - powiedział jeden z pielgrzymów do Grzegorza Polakiewicza na El Camino. Grzegorz w swojej książce opisuje nie tylko swoją wędrówkę do Santiago de Compostela, ale także daje wskazówki, jak znaleźć własną drogę w dzisiejszym pełnym chaosu świecie.

Z Polski do Rzymu można dolecieć w dwie godziny. Jeśli ktoś chce odwiedzić Watykan, to koniecznie z książką Marka Lehnerta, w której autor odkrywa sekrety Watykanu zgłębiane przez niego przez ponad trzydzieści lat pracy.

A teraz czas wykonać szybki skok za ocean z równoczesnym przeniesieniem się w czasie. Witajcie w Nowym Jorku czasów prohibicji, gdzie w tajnych barach burbon leje się strumieniami, a gangsterzy brylują a przyjęciach. Ewa Winnicka w hipnotyzujący sposób opisuje Big Apple w czasach „Wielkiego Gatsby'ego".

A jeśli Stany Zjednoczone, to koniecznie wędrówka wzdłuż legendarnej Route 66. Ta trasa rozpala wyobraźnię i jest tematem wielu powieści, choćby Paula Evansa „Podróż tysiąca mil", którego bohater wyrusza w liczącą ponad cztery tysiące kilometrów wędrówkę.

A na koniec proponujemy Wam podróż do gwiazd! Grzegorz Brona w książce „Człowiek istota kosmiczna" przekonuje, że era kosmicznych podróży za moment się rozkręci i urlop na orbicie Ziemi będzie czymś zupełnie normalnym...

Książki