Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

09.01.2015

Oni wytyczali nowe szlaki

Czworo naszych autorów: Małgorzata Szumska, Aleksandra Gumowska, Tomek Michniewicz i Przemek Kossakowski, znalazło się w zestawieniu 10 najbardziej inspirujących postaci serwisu gazeta.pl.

Małgorzata Szumska pojechała śladami swoich dziadków zesłańców na Syberię i do Kazachstanu, a swoje przeżycia opisała w książce Zielona sukienka. Oprócz historii fascynującej i często dramatycznej przeszłości dziadków pojawia się w niej też m.in. szaman, kolej transsyberyjska, wywiad z lokalną telewizją na Syberii i kazachska bohema..

Historia Przemka Kossakowskiego brzmi jak bajka. Człowiek o wielu zainteresowaniach i jeszcze większej liczbie talentów, który, jak sam o sobie pisze, robił już w życiu rzeczy najdziwniejsze. Jego programy „Kossakowski. Szósty zmysł" i „Kossakowski. Inicjacja" zdobyły ogromną popularność. Uzupełnia je wydana niedawno książka Na granicy zmysłów, w której opisuje to, czego podczas jego podróży przez Polskę, Ukrainę i Bałkany nie pokazała kamera.

Dla Tomka Michniewicza inspiracją były słowa taksówkarza, który wiózł go nocą przez Warszawę i słuchając jego historii, stwierdził, że chętnie by się z nim zamienił. Tomek to podróżnik, dziennikarz i fotograf. Do tej pory odwiedził 52 kraje. W 2014 roku wydał Swoją drogę

Aleksandra Gumowska ruszyła śladami Bronisława Malinowskiego sto lat po nim, gościła u naczelnego wodza wysp, rozmawiała z tubylcami, szukała tego, co opisał niegdyś antropolog w słynnym Życiu seksualnym dzikich. Tak powstała książka Seks, betel i czary, z której dowiadujemy się, jak dziś wygląda życie na Trobriandach, dlaczego czary mogą być niebezpieczne i dlaczego nie wolno zjeść ryby o stu ościach.


Fragmenty tekstów o autorach pochodzą z serwisu gazeta.pl.

Książki