Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

22.10.2018

"O przechodzeniu przez Ucho Igielne" - Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim

Wydawnictwo Znak i Conrad Festival zapraszają na spotkanie autorskie z Wiesławem Myśliwskim "O przechodzeniu przez Ucho Igielne". Odbędzie się ono w poniedziałek 22 października o godz. 19.30, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manngha.
Rozmowę wokół nowej powieści "Ucho Igielne" poprowadzą Wojciech Bonowicz i Małgorzata Szczurek. Słowo wstępne wygłosi prof. Krzysztof Kłosiński. Fragmenty powieści przeczyta Jerzy Trela. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupienia książki.
Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym Conrad Festival 2018.

Spotkanie z: Wiesławem Myśliwskim

Data spotkania: Poniedziałek, 22 paździeranika 2018

Godzina: 19:30

Gdzie: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”

Prowadzący: Małgorzata Szczurek i Wojciech Bonowicz

"Ucho Igielne" to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata. Piękna, głęboka literatura, w której przenikliwość obserwacji i swoista czułość wobec człowieka splatają się z wymiarem symbolicznym.

Biegłem przez tę dawną dziką, zieloną dolinę do Ucha Igielnego. Stał już na brzegu tych spadzistych schodów, stukał laską w schodek poniżej, sprawdzając, o ile głębiej musi teraz zstąpić niż poprzednim razem. Widocznie stwierdził, że jest dużo głębiej, bo podobnie sprawdził i następny schodek, i następny. Jak można być takim starym, pomyślałem, a nawet zezłościło mnie to. W jego wieku już mało co ze świata zostaje, więc gdzie on idzie, po co?
(fragment książki)