Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

18.08.2016

O boskich Włoszkach we Wrocławiu

W czwartek 18 sierpnia zapraszamy na spotkanie z Maciejem A. Brzozowskim, znawcą i miłośnikiem Półwyspu Apenińskiego oraz autorem książki „Boskie. Włoszki, które uwiodły świat". Maciej A. Brzozowski - italianista, tłumacz, dziennikarz. Jako Dr Jekyll zajmuje się Public Relations. Jako Mr Hyde pisze o Włoszech i o Włochach, tłumaczy książki i oswaja z problemami savoir vivre'u.

Mieszkańcom Półwyspu Apenińskiego poświecił książkę „Włosi. Życie to teatr". Najchętniej tłumaczy powieści historyczne Andrei Camillerego i przybliża sylwetki najbardziej fascynujących Włoszek i Włochów. W swojej najnowszej książce „Boskie. Włoszki, które uwiodły świat" przyjrzał się niezwykłym kobietom. Już dziś spotka się z czytelnikami we wrocławskim Empiku Renoma o godzinie 18.

Na zdjęciu Virginia Oldoini - uwielbiała szokować swoją ekscentrycznością. Uwielbiała też być fotografowana.

Oto boskie Włoszki, które świat pokochał!

Zachwycające, namiętne, niebezpieczne. Kobiety sukcesu, władczynie, trendsetterki. Ich życiorysy zapewniłyby dostatnie życie hollywoodzkim scenarzystom. Oto boskie Włoszki, które świat pokochał. I znienawidził.

Carla Bruni żyje jak księżniczka z francusko-włoskiej bajki. Prasa z zapartym tchem czyha na jej potknięcia.
Luisa Casati jest drugą po Matce Boskiej najczęściej portretowaną kobietą w historii.
Sonia Gandhi, córka murarza, porzuca wszystko dla miłości. Nie spodziewa się, że ta decyzja postawi ją na czele największej partii na świecie.
Katarzyna Medycejska zmusza kobiety do noszenia gorsetów. Nawet nocą. 33 centymetry to wymagany przez królową obwód talii.
Jadwiga Toeplitz-Mrozowska w podkieleckiej wsi marzy o sławie. Dzięki uporowi trafia na salony elity finansowej i intelektualnej Królestwa Włoch.

Maciej A. Brzozowski, autor bestsellerowej książki "Włosi. Życie to teatr", znawca i miłośnik Półwyspu Apenińskiego, tym razem przyjrzał się niezwykłym kobietom i zabiera nas w podróż do ich świata.