Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

06.06.2017

O. Leon Knabit zostanie Kawalerem Orderu Uśmiechu

Ojciec Leon Knabit, znany rekolekcjonista i kaznodzieja z opactwa benedyktynów w Tyńcu, zostanie Kawalerem Orderu Uśmiechu, międzynarodowego odznaczenia nadawanego za działania przynoszące dzieciom radość! Znany mnich jest uwielbiany przez dzieci i młodzież. Życie za murami klasztoru nie przeszkadza mu swobodnie odnajdywać się w świecie mediów: poprowadzić telewizyjny talk-show, wygrać konkurs na blog roku, a nawet zostać twarzą kampanii reklamowej. W Znaku ukazała się niedawno książka "Slow life według ojca Leona".

„Ceniony rekolekcjonista i kaznodzieja, mnich żyjący z surową regułą św. Benedykta, a jednocześnie otwarty na spotkania z dziećmi i młodzieżą, z którymi ma bardzo dobry kontakt. W czasie tych spotkań chętnie odpowiada na nurtujące młodzież pytania, dzieli się swoimi doświadczeniami, jest pogodny, ma spory dystans do siebie. Jest ceniony za radość życia, otwartość i przyjaźń, jaką darzy szczególnie ludzi młodych, dla których jest autorytetem" napisali członkowie Kapituły Orderu Uśmiechu.

Z wnioskiem o przyznanie tego tytułu wnioskowały dzieci ze Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz" w Sól - Kiczorze na Żywiecczyźnie. Termin wręczenie orderu zostanie wkrótce ustalony.

Leon Knabit OSB - właśc. Stefan Knabit (ur. 26 grudnia 1929 w Bielsku Podlaskim) - polski benedyktyn, w latach 2001 - 2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta. Jest znany ze swojej otwartości, dobrego kontaktu z młodzieżą i poczucia humoru. Był bliskim znajomym papieża Jana Pawła II. Autor wielu książek. W 2009 „w uznaniu wybitnych zasług w działalności duszpasterskiej, za krzewienie wiary i zasad moralnych wśród dzieci i młodzieży" został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.  

fot. Marcin Jończyk

Książki