Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

13.01.2015

Najlepsze książki ZNAKU

Bestsellery Empiku to książki, które cieszyły się w ciągu roku największym powodzeniem wśród klientów salonów Empik i sklepu internetowego empik.com.

Wszystkie zakupy dokonane w ciągu roku to głosy na wybrany przez odbiorcę tytuł. Każda statuetka jest więc nagrodą publiczności, stąd tak ogromna popularność Bestsellerów Empiku zarówno wśród twórców, jak i wydawców.

Wśród nominowanych tytułów aż siedem zostało wydanych przez nasze wydawnictwo. W kategorii literatury faktu dostrzeżony został wielokrotnie już nagradzany reportaż Magdaleny Grzebałkowskiej Beksińscy. Portret podwójny.

Jednymi z najchętniej wybieranych przez czytelników były tomiki wierszy Wisławy Szymborskiej. Dwujęzyczne, polsko-angielskie wydanie Chwila / Moment w przekładzie zgranego duetu Clare Cavanagh i Stanisława Barańczaka nominowane zostało w kategorii poezji. W tej grupie znalazł się także tomik, który miał być debiutem noblistki - Czarna piosenka.

Wśród literatury dla dzieci młodsi czytelnicy często sięgali po Rozrywki Mikołajka na podstawie książek Goscinny'ego i Sempégo oraz najnowszy tom przygód bohaterów Magicznego Drzewa. Cień Smoka.

Anna Starmach lubi jeść i gotować. Dzięki książkom kulinarnym Pyszne 25 i Pyszne 25. Nowa porcja przepisów nawet największy laik poczuł się pewniej w zakamarkach swojej kuchni. Oba tytuły nominowane zostały w kategorii poradnik.

Laureatów kolejnej edycji największego w Polsce plebiscytu kulturalnego poznamy 3 lutego 2015 roku podczas uroczystej gali, która odbędzie się w ATM Studio w Warszawie.

Już dziś dziękujemy czytelnikom za wybór tytułów naszego wydawnictwa!