Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

26.10.2014

Magdalena Grzebałkowska nominowana do Róży Gali !

Po raz 12. został ogłoszony plebiscyt Róże Gali. Nominowani zostali twórcy, aktorzy, muzycy, pisarze i gwiazdy mediów, którzy zabłysnęli osiągnięciami w różnych dziedzinach.

Członkowie kapituły oraz czytelnicy tygodnika „Gala" wybiorą spośród nich zwycięzców w pięciu kategoriach: film, muzyka, media, teatr i książka.

W kategorii Książka nominowana została Magdalena Grzebałkowska, autorka biografii Beksińscy. Portret podwójny. Reporterka otrzymała nr 24, który służy do głosowania.

Aby oddać głos na Magdalenę Grzebałkowską należy wysłać sms-a pod numer 71001 o treści:  GA.WYBIERAM.24

Głosowanie trwa od 20 października do 20 listopada 2014 roku.

Więcej szczegółów na stronie internetowej tygodnika „Gala"

Liczymy na Państwa głosy!

„Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna.
Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”.

Jedna z najgłośniejszych biografii ostatnich lat!

To nie jest książka o znanym malarzu, który tworzył dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak wiele razy próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.

"Nieodgadnionych Beksińskich, ojca i syna, spotkało po śmierci coś wspaniałego. Otóż Magdalena Grzebałkowska napisała o nich wielką, głęboką i brawurową książkę reporterską. Złoty kruszec znalazł świetnego wydobywcę. Niech się chowa zmyślenie i powieści."
/Mariusz Szczygieł/

"Zdaje się, że praca Magdaleny Grzebałkowskiej w tym wypadku to nie tylko przepłynięcie wpław oceanu materiałów dowodowych – to też pióro, które zdołało je powiązać tak, że tworzą spójną, arcybarwną opowieść, tak wieloperspektywiczną i zagadkową jak co najmniej samo życie."
/Dorota Masłowska, „Dwutygodnik”/

Magdalena Grzebałkowska ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim, jest reporterką „Gazety Wyborczej” i autorką bestsellerowych książek: "Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego" oraz "1945. Wojna i pokój".