Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

26.10.2014

Magdalena Grzebałkowska nominowana do Róży Gali !

Po raz 12. został ogłoszony plebiscyt Róże Gali. Nominowani zostali twórcy, aktorzy, muzycy, pisarze i gwiazdy mediów, którzy zabłysnęli osiągnięciami w różnych dziedzinach.

Członkowie kapituły oraz czytelnicy tygodnika „Gala" wybiorą spośród nich zwycięzców w pięciu kategoriach: film, muzyka, media, teatr i książka.

W kategorii Książka nominowana została Magdalena Grzebałkowska, autorka biografii Beksińscy. Portret podwójny. Reporterka otrzymała nr 24, który służy do głosowania.

Aby oddać głos na Magdalenę Grzebałkowską należy wysłać sms-a pod numer 71001 o treści:  GA.WYBIERAM.24

Głosowanie trwa od 20 października do 20 listopada 2014 roku.

Więcej szczegółów na stronie internetowej tygodnika „Gala"

Liczymy na Państwa głosy!

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia

„Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna.
Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”.

To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów.

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.