Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

18.10.2017

Lata powyżej zera - krakowska premiera z udziałem Anny Cieplak

W środę 18 października wraz ze Spółdzielnią "Ogniwo" zapraszają na krakowską premierę nowej książki Anny Cieplak „Lata powyżej zera". Spotkanie poprowadzi Jan Bińczycki. W trakcie wydarzenia książka będzie dostępna w promocyjnej cenie.

Spotkanie odbędzie się w Spółdzielnio "Ogniwo" Kraków przy ul. Paulińskiej 28, I piętro o godz. 19.

"Lata powyżej zera" to powieść o dorastaniu w latach 2000+. Książka o pierwszym pokoleniu, które nie pamięta PRL-u, i ostatnim urodzonym bez smartfona w ręku.

"To manifest pokolenia, które zaczęło kumać, co się dzieje, mniej więcej w pamiętnym roku zerowym, gdy w Rosji Jelcyn zamienił się w Putina, gdy z okna bloku spadł na ziemię Magik, ale mimo to świat się nie skończył, choć miał się skończyć, a zamiast tego tak naprawdę się zaczął."
Ziemowit Szczerek

Anna Cieplak - pracownica Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie. Nowy głos w polskiej literaturze. Jej powieść „Ma być czysto" została nominowana do Nagrody Gombrowicza za najlepszy debiut oraz Nagrody Literackiej Gdynia. Otrzymała także tytuł „Książki Roku" Radiowego Domu Kultury Trójka - Programu 3 Polskiego Radia.

Jan Bińczycki - publicysta, doktorant na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek zespołu Korporacja Ha!art. Publikuje, gdzie się da. Z zawodu bibliotekarz.

Wstęp wolny!

Powieść o dorastaniu w latach 2000+.
O pierwszym pokoleniu, które nie pamięta PRL-u, i ostatnim urodzonym bez smartfona w ręku.
Dźwięk modemu, godziny spędzone na Gadu-Gadu, granie w snejka i szok po śmierci Magika.
A ty co pamiętasz z lat 2000+?

Kiedy samoloty uderzają w wieże WTC, Anita postanawia, że nie będzie więcej słuchać Ich Troje. Wraz ze starymi kasetami na śmietniku lądują resztki jej dzieciństwa. Nadchodzi czas Paktofoniki. Ale kiedy nawet Kinematografię zaczynają puszczać na MTV, czas szukać nowej muzyki.

I zdecydować, czy życie na pewno trzeba spędzić w Będzinie, skoro tyle osób już wyjechało.
Oraz co zrobić z możliwościami, których nie dostało żadne poprzednie pokolenie.
***
W roku 2000 świat się nie skończył. Dał nam szanse.
Tylko czy udało się je wykorzystać, skoro wszystko zmieniało się tak szybko?