Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

20.07.2020

Książka, która zainspiruje Cię, aby uratować czyjeś życie

-Uważam, że nie ma trudnych tematów. A jeśli coś jest dla nas trudne, to tym bardziej trzeba o tym rozmawiać. Pomyśleć, co by się zrobiło w takiej sytuacji. Czasem życie potrafi postawić nas pod ścianą i powiedzieć „sprawdzam". Warto wtedy wiedzieć, co jest dla nas najważniejsze i dokonać dobrych wyborów, a nie tych, które wydają się najłatwiejsze. Nie przeżyłam dokładnie czegoś takiego jak Maja lub Kamil, ale musiałam przetrwać wiele burz. Więcej, niż ludzie w moim wieku i wiem, że nie zawsze możesz schować się i przeczekać, czasem musisz, a nawet powinieneś przeżyć coś w pełni. Choć to boli. Jeśli sobie nie radzisz - wiedz, że warto prosić o pomoc. A jeśli możesz ją komuś ofiarować - pomóż. Czasem mały gest może wszystko zmienić.

 


Elżbieta Rodzeń, autorka „Jesteś cudem"

Kupując książkę „Jesteś cudem" wspierasz Fundację DKMS.
I Ty możesz uratować komuś życie!

Czy znajdziesz w sobie dość odwagi, by stać się dla kogoś cudem?

Kiedy dochodzi do karambolu, Kamil działa pod wpływem impulsu – narażając własne życie, wyciąga Maję z rozbitego samochodu. Dziewczynie udaje się przeżyć, jednak musi pożegnać się z marzeniami o karierze baletnicy. Zagubiona i samotna, coraz bardziej pogrąża się w mroku.
Kamilowi wszystko przypomina o tym, jak kruche jest życie. Doświadczył tak wielkiego cierpienia, że bez trudu dostrzega, że z Maja dzieje się coś złego. Wyciąga do dziewczyny rękę, gdy ta najbardziej tego potrzebuje. Choć czuje, że mógłby być z Mają szczęśliwy, to widmo śmiertelnej choroby wciąż nad nim krąży, a tragiczne wspomnienia nie pozwalają pójść naprzód.

Czy Kamil i Maja zdołają ocalić rodzące się między nimi uczucie?
Ile odwagi potrzeba, aby uratować ukochaną osobę?
Jak wybaczyć komuś coś, czego on sam nie potrafi sobie przebaczyć?