Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

17.04.2015

Justyna Sobolewska wskazała na Pompona

Ruszyło już głosowanie na najlepszą polską książkę dla dzieci 2014 roku! Kapituła konkursu wybrała szesnaście finałowych tytułów. Wśród nominowanych znalazł się Pompon. Wszystko naraz Joanny Olech.

Celem konkursu jest wytypowanie oraz promocja najwartościowszej polskiej literatury dla dzieci w wieku 5-12 lat. Kapituła brała pod uwagę książki wydane w Polsce w roku 2014, które zostały stworzone z wyjątkową dokładnością i dbałością o rozwój wrażliwości młodego czytelnika.

Pompon. Wszystko naraz to zabawna książka z uroczymi ilustracjami smoka Pompona, który kiedy był jeszcze całkiem mały, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał. Tytuł składa się z trzech opowieści: Pompon w rodzinie Fisiów, Pulpet i Prudencja. Smocze pogotowie przygodowe i Pompon na wakacjach, dzięki czemu mali czytelnicy mają całą historię nieznośnego smoka rozrabiaki w jednym miejscu.

Książkę Joanny Olech do konkursu na najlepszą książkę dla dzieci 2014 roku nominowała Justyna Sobolewska, krytyczka literacka i dziennikarka tygodnika „Polityka".

O tym, kto otrzyma statuetkę Najlepszej Książki dla Dzieci zdecydują czytelnicy w głosowaniu internetowym. Zachęcamy do odwiedzenia strony Festiwalu Literatury dla Dzieci, gdzie od 8 kwietnia do 23 maja można zagłosować na Pompona.

Laureata nagrody poznamy 30 maja 2015 roku podczas finału Festiwalu we Wrocławiu.

 

Wiecie, ile przygód można przeżyć, kiedy Pompona zabierze się na wakacje?

Pompon jest najprawdziwszym smokiem, takim, co zionie ogniem i opieka kiełbaski swoim gorącym oddechem. Pewnego razu, kiedy był jeszcze całkiem mały, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał. Rósł szybko i wkrótce okazało się, że najbardziej na świecie lubi korniszony, a z jego szalonych pomysłów czasem mogą wyniknąć niemałe kłopoty.
Wiecie, ile przygód można przeżyć, kiedy Pompona zabierze się na wakacje? Albo kiedy Wasz domowy smok dorośnie i wraz z żoną wyprowadzi się do Smoczej Jamy? Nowe rozrywki gwarantują Pulpet i Prudencja, czyli Smocze Pogotowie Przygodowe.