Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

03.07.2017

Jak wyjść z kołowrotka i złapać równowagę?

Jak znaleźć odwagę, by mówić NIE? Jak przestać być idealną i zwolnić tempo? Co ile lat potrzebujemy gruntownej zmiany w życiu? Co to jest zdrowy egoizm? Na te wszystkie pytania odpowiada w książce „Piękne życie" Shauna Niequist.

Autorka jest matką i żoną, żyła na pełnych obrotach, ale nie była szczęśliwa. Goniła za karierą, gdy jej synkowie stawiali pierwsze kroki. Pakowała walizkę na kolejną delegację, nawet gdy poroniła, a na lotnisku wymiotowała z wyczerpania. Myślała, że właśnie praca sprawia, że jest ważna, potrzebna i kochana.

„Kochałam to życie pod wieloma względami - kochałam swojego męża, uwielbiałam dzieci, byłam szczęśliwa, że jestem pisarką. Miałam jednak wrażenie, jakbym ciągnęła wózek, a po drodze wypełniła go po brzegi, tak że z trudem mogłam brnąć dalej. Wózek był moim życiem, a jego ciężar mnie wyniszczał. Miałam świadomość, że gubię gdzieś to, czego tak bardzo pragnę: więzi, sens, spokój. Coś jednak kazało mi przeć naprzód - system przekonań i odruchów, które wciąż mnie pchały i pchały, nawet wtedy gdy marzyłam, by odpocząć" - zwierza się Shauna Niequist.

Autorka zdradza, że cierpiało na tym jej zdrowie. Ciągle chorowała, sypiała kiepsko i zbyt krótko. Dopadały ja migreny, a potem zawroty głowy. „Mięśnie na karku i ramionach przypominały raczej skałę niż tkankę, a cienie pod oczami wyglądały jak sińce" - pisze w książce.

Tak wygląda życie wielu kobiet, także w Polsce. W ciągłym biegu między pracą, dodatkowymi zleceniami, domowymi obowiązkami, opieką nad dziećmi, tracimy po drodze umiejętność czerpania radości z życia, paradoksalnie zaniedbujemy rodzinę i przyjaciół. Przepracowanie i zmęczenie tempem życia to nasza codzienność. Cierpi na tym nie tylko nasz organizm, ale także bliscy, bo stres, wciąż jest obecny w naszym życiu, ma wpływ na nasze zachowanie względem tych, których najbardziej kochamy. Potwierdzają to psychologowie. „Żyjemy w społeczeństwie, które - jeśli nie będziemy ostrożni - może bez trudu wpędzić nas w bieg na kołowrotku. A to prosta droga do życia wypełnionego sprawami, w które tak naprawdę wcale nie mieliśmy zamiaru się angażować" - pisze dr Henry Cloud, psycholog kliniczny, autor ponad dwudziestu książek, w tym bestsellera „Sztuka mówienia nie"

Shauna wiedziała, że droga, którą podąża, prowadzi do nikąd, ale nie potrafiła się uwolnić się od presji. ¬- Kochałam swoje życie, ale stałam się kimś, z kim nie chciałam przebywać. Stałam się kimś, kim nie chciałam być - mówi.

Aż kiedyś dostała list od przyjaciółki: „Stop, zatrzymaj się. Przemebluj swoje życie od podstaw". To był pierwszy dzień reszty jej nowego życia. Swoje doświadczenia i drogę wyjścia z zabójczego kołowrotka opisuje w książce „Piękne życie". Radzi w niej, jak zacząć żyć według własnych pragnień i priorytetów, wspiera i daje motywację do zmian i do działania. Pokazuje, że realne jest znalezienie równowagi między życiem zawodowym i rodzinnym.

W Stanach Zjednoczonych książka do tej pory sprzedała się w nakładzie ponad 200 tys. egzemplarzy. Była bestsellerem „The New York Times" oraz „Publishers Weekly".

Życie jest piękne, jeśli żyjesz po swojemu!

Świat chciałby, abyś była idealna. Intensywnie pracowała, miała czas dla dzieci i była zjawiskowo piękna. Stajesz się zakładniczką coraz większych i nierealnych oczekiwań.
Z Shauną Niequist było podobnie. Goniła za karierą, gdy jej synkowie stawiali pierwsze kroki. Pakowała walizkę na kolejną delegację, nawet gdy poroniła, a na lotnisku wymiotowała z wyczerpania. Myślała, że właśnie praca sprawia, że jest ważna, potrzebna i kochana.
Wiedziała, że to zła droga, ale nie potrafiła uwolnić się od presji. Do czasu kiedy dostała list od przyjaciółki: „Stop, zatrzymaj się. Przemebluj swoje życie od podstaw”. To był pierwszy dzień reszty jej nowego życia.
Teraz Shauna umie zrezygnować z kariery, aby spędzać czas z bliskimi. W swoim spokojnym życiu gotuje, modli się, kocha i jest kochana. Wie, że Bóg ją chroni, więc nie goni za każdą propozycją zawodową. Szpilki zmieniła na trampki, częściej mówi „nie”, otworzyła drzwi swojego domu dla przyjaciół. Postanowiła być szczęśliwa!
Poznaj historię Shauny, która zainspirowała tysiące kobiet do zmiany myślenia o sobie, świecie i Bogu!
I zobacz, że życie jest piękne, jeśli żyjesz po swojemu!

BESTSELLER
„New York Timesa”
„Publishers Weekly”
i Amazona