Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

04.08.2015

Drugie wydanie „Księdza Paradoksa" na stulecie urodzin ks. Jana Twardowskiego

W księgarniach pojawiło się drugie wydanie fascynującej biografii „księdza od biedronek" pióra Magdaleny Grzebałkowskiej. Książka podbiła serca czytelników i krytyków, a autorka zdążyła już napisać m.in. kolejną bestsellerową biografię - „Beksińskich. Portret podwójny". W roku poświęconym pamięci ks. Jana fani pisarki mają okazję wrócić do jej znakomitego debiutu.
Jaki był naprawdę ksiądz Jan Twardowski? Magdalena Grzebałkowska dotarła do nieznanych zapisków księdza Jana. Dzięki nim poznajemy człowieka pełnego sprzeczności. Dlaczego czuł się samotny, choć otaczało go tak wielu ludzi? Dlaczego głęboko wierzący ksiądz utrzymywał tak wiele bliskich relacji z kobietami? Zawsze stronił od polityki, ale czemu przez wiele lat spotykał się z oficerem SB? I dlaczego poeta, którego tomiki wierszy sprzedawały się w milionach egzemplarzy, nieustannie szukał potwierdzenia swojego talentu?
„Ksiądz Paradoks" to niezwykła historia człowieka, który wymyka się wszelkim schematom.

Jacek Hugo-Bader tak napisał o tej książce: „Biografia mężczyzny, który ślubował ubóstwo, czystość i posłuszeństwo. Nuda? Gdybym nie znał autorki, nigdy w życiu nie wziąłbym tej książki do ręki. I to by była największa strata. Ja oszalałem już przy pierwszym rozdziale. A kiedy doszedłem do kleju od księżowskiego tupecika... Porywające! Co za życie! Co za pióro!".

Przeczytajcie fragment książki

 

Książki